Jakiego typu nawierzchnie stosuje w przestrzeni publicznej?

Podstawową cechą nawierzchni stosowanych w przestrzeni publicznej powinna być wytrzymałość. Są one poddawane najczęściej znacznie większemu obciążeniu niż powierzchnie, mieszczące się na prywatnych posesjach oraz w domach. Na otwartych przestrzeniach można znaleźć przede wszystkim drogi bitumiczne i betonowe chodniki w różnych formach, zdarzają się też posiadające często wartość estetyczną powierzchnie kamienne. W budynkach publicznych czy w halach produkcyjnych stosuje się nieco inne rozwiązania. 

Najważniejsze cechy posadzek betonowych i nawierzchni żywicznych

We wnętrzach pomieszczeń dużą popularnością cieszą się podłogi wykonane z betonu oraz specjalnej żywicy. Każdy z tych materiałów ma swoje zalety i wady. Beton z pewnością jest wytrzymały na duże obciążenia, jednak z czasem się kruszy, zazwyczaj nie posiada też interesujących właściwości stylizacyjnych. Posadzki żywiczne są znacznie bardziej plastyczne. Doskonale nadają się do stosowania w miejscach takich jak muzea czy galerie. Stanowią bowiem materiał efektowny i łatwy do formowania, a w przeciwieństwie do kamiennych nie posiadają widocznych spoin. Wytrzymałość tych posadzek jest zróżnicowana i zależy bezpośrednio od grubości warstwy. W magazynach i halach fabrycznych kładzie się więc nawierzchnię żywiczną dostosowaną do planowanych obciążeń i kół maszyn, które będą się po nich poruszały. Na stronie internetowej https://revosystem.pl/ można znaleźć więcej informacji, które przybliżą podstawowe fakty na temat profesjonalnie wykonanych posadzek żywicznych.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście + 11 =