Lato – w co ubrać niemowlaka, by czuł się komfortowo

Wielu rodziców zastanawia się czym warto się kierować przy wyborze ubranek dziecięcych. Najważniejszą kwestią jest wygoda oraz komfort niemowlaka – najlepiej sprawdzają się gładkie fasony, które nie zawierają guzików, suwaków czy innych wystających elementów. Warto jest również zwrócić uwagę na sposób zakładania ubranek. Najfajniejsze są te, które zakłada się łatwo, nie męcząc przy tym dziecka – a więc przede wszystkim body czy kaftaniki “na zakładkę” lub zapinane na niewielkie napy. Dzięki takim wyborom nawet świeżo upieczeni rodzice łatwo poradzą sobie z przebraniem dziecka.

Najlepsze materiały na ubranka dla małych dzieci

Oprócz wybierania korzystnych fasonów ubrań, niezwykle ważny jest również rodzaj materiału wykorzystywany przy produkcji. Jeśli chodzi o ubranka na lato dla niemowlaka najlepiej sprawdzają się wszystkie naturalne materiały, które charakteryzują się wysoką przewiewnością oraz są delikatne dla skóry maleństwa. Mowa tutaj przede wszystkim o bawełnie wysokiej jakości, wiskozie czy ubrankach wykonanych z lnu. Raczej nie warto wybierać ubrań wykonanych z poliestru, gdyż są one dość “plastikowe” i mogą przyczyniać się do nadmiernej potliwości, która z kolei sprzyja powstawaniu zmian skórnych czy potówek u dziecka. Warto również zadbać o odpowiedni sposób prania ubranek dziecięcych – najlepiej wybierać środki piorące o delikatnym składzie (czyli te dedykowane dzieciom) oraz nie zawierających zbyt dużo dodatków perfumowanych (jak to jest w przypadku standardowych płynów do płukania dla osób dorosłych).

 

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × dwa =