Ubrania z upcyklingu – czy warto się w nie zaopatrzyć?

Katastrofa klimatyczna zbliża się nieubłaganie, a przyspiesza ją przemysł tekstylny. Każdego dnia powstają tysiące ubrań, które intensywnie eksploatują naturalne zasoby tylko po to, by okazały się niemodne po jednym sezonie. Często wykonane są ze słabej jakości materiałów, które niszczą się już po kilku praniach, a ich wyprodukowanie wymagało zużycia kilku tysięcy litrów wody. Choć dla wielu to przerażające informacje, to wciąż pozostają nieprzekonani i obawiają się korzystania z alternatywnych rozwiązań.

Tymczasem przemysł odzieżowy oferuje ciekawą propozycję, jaką są ubrania z upcyklingu, czyli odzież wykonana z tworzyw już raz wykorzystanych (np. butelek plastikowych, starych ubrań, dętek rowerowych). Dzięki temu, zużytym przedmiotom można nadać drugie życie, przyczyniając się do ograniczenia dewastacji planety, a tym samym ochrony nas samych. Przykładem takiej oferty są np. torby dostępne pod poniższym linkiem: https://trashki.pl/collections/torby-na-ramie/products/torba-na-ramie-deta-01.

Jeszcze raz w innym wydaniu

Dlaczego warto wybrać ubrania z upcyklingu? Przede wszystkim ze względu na środowisko naturalne, które wymaga naszego wsparcia. Po drugie ze względu na ograniczenie produkcji nowej odzieży i dodatków, których jest wciąż za dużo. Mimo obaw, takie produkty są naprawdę trwałe i wykonane w taki sposób, by spełniały swoje funkcje. Często posiadają również oryginalne wzory i formy, dzięki czemu można się wyróżnić na tle powielanych produktów z sieciówek i innych szeroko dostępnych ofert firm odzieżowych.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − 9 =