Jak powinien być urządzony przedpokój?

Przedpokój to wnętrze posiadające zazwyczaj kształt kwadratu bądź prostokąta, które pełni przede wszystkim dwie funkcje – komunikacyjną oraz reprezentacyjną. Stanowi wizytówkę całego mieszkania, dlatego powinno być urządzone nie tylko w sposób funkcjonalny, ale także wystarczająco atrakcyjny pod względem wizualnym. Oczywiście ostateczny wystrój jest w ogromnej mierze uzależniony od ogólnego stylu aranżacji – np. klasycznego, skandynawskiego, rustykalnego czy industrialnego. Niezbędna jest w szczególności sufitowa lampa do przedpokoju, bo umożliwia skuteczne rozjaśnienie przestrzeni. 

Elementy użytkowe oraz dekoracyjne

Wspomniana we wstępie lampa sufitowa to kluczowy rodzaj oświetlenia wymaganego w przedpokoju. Do wyboru mamy m.in. modele 2-punktowe, 3-punktowe, minimalistyczne (w formie plafonu), kulowe oraz designerskie. Oprócz tego w omawianym pomieszczeniu warto zainstalować co najmniej dwa kinkiety ścienne, które wyraźnie zwiększą poziom jasności. Wartościowym elementem wyposażenia jest również niewielka szafka z kilkoma przegrodami i wysuwanymi szufladami, przeznaczona do przechowywania butów czy drobnych bibelotów. Obok niej zaleca się postawienie wytrzymałej ławeczki z miękkim siedziskiem – z pewnością ułatwi ona zakładanie oraz zdejmowanie obuwia. Oto pozostałe rozwiązania przydatne w standardowym przedpokoju:

– gustowny wieszak stojący na ubrania (alternatywę stanowi kilka haczyków stalowych przymocowanych do ściany),

– wazon ozdobny z żywymi kwiatami,

– ciekawy plakat ścienny albo tapeta przedstawiająca widok miasta,

– wzorzysty dywan ułożony na podłodze,

– duże lustro o okrągłym lub prostokątnym kształcie.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − dziesięć =