Jakie istnieją alternatywy do drewna, poszukując opału na zimę?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele alternatyw dla drewna na opał. Najpopularniejszym z nich jest propan i gaz ziemny, które mogą być używane do ogrzewania i gotowania. Ale są też inne opcje, takie jak energia elektryczna, energia słoneczna i energia geotermalna.

Jeśli szukasz alternatywy dla drewna, oto kilka opcji do rozważenia:

Węgiel

Węgiel był kiedyś źródłem ogrzewania domów, ale wypadł z łask ze względu na jego wpływ na środowisko i zanieczyszczenia, które powoduje. Węgiel nadal dobrze się pali i może być używany w wielu rodzajach pieców lub kominków (chociaż nie wszystkie modele będą pracować z węglem).

Brykiety z węgla drzewnego

Wykonuje się je ze sprasowanego pyłu węglowego i innych spoiw, takich jak trociny czy łuski ryżowe. Są one znacznie tańsze niż prawdziwy węgiel drzewny, dlatego też są tak popularne w dzisiejszych czasach. Problem z tymi brykietami polega jednak na tym, że większość z nich zawiera dodatki, które sprawiają, że spalają się one goręcej niż prawdziwe drewno – przez co istnieje większe prawdopodobieństwo uszkodzenia komina i przewodu kominowego, a także wytworzenia większej ilości popiołu niż w przypadku prawdziwego drewna.

Pelety z biomasy

Pelety wykonane ze sprasowanych trocin lub innych materiałów roślinnych to kolejna popularna alternatywa dla drewna. Są one często łatwiejsze do przechowywania niż duże kłody, choć są również droższe niż drewno opałowe. Pelety można kupić luzem w dobrze zaopatrzonych składach opału.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Obróbka cieplna metali – jakie wyroby w ramach niej można uzyskać
Obróbka cieplna metali – jakie wyroby w ramach niej można uzyskać
Metale to materiały, które są powszechnie wykorzystywane do produkcji wielu przedmiotów. Stworzenie z nich konkretnych rzeczy jest możliwe dzięki zaawansowanym […]
Rodzaje silników jakie można zakupić na rynku
Rodzaje silników jakie można zakupić na rynku
Silnik elektryczny jest elementem, który znajduje zastosowanie na całym świecie w różnych branżach. Wykorzystywany jest do napędzania urządzeń. Nie istnieje […]
Wygodne ubrania damskie na co dzień
Wygodne ubrania damskie na co dzień
Obecna moda pozwala na na dużo swobody. Nikt nie zwróci nam uwagi, jeśli do biura przyjdziemy w bluzie lub koszulce […]