Akcesoria, które mogą pomóc osobom niewidomym w codziennym życiu.

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele akcesoriów, które mogą pomóc osobom niewidomym w ich codziennym życiu. Są one różne – od prostych do skomplikowanych i drogich, ale wszystkie zapewniają ważne korzyści.

Poniżej przedstawiamy listę kilku najczęściej spotykanych akcesoriów:

Zegarki i zegary brajlowskie

Dla osób, które mają ograniczony wzrok, bardzo pomocne są zegarki i zegary brajlowskie. Są one dostępne w różnych kolorach i stylach. Wskazówki na tych zegarkach mają podniesione kropki, które tworzą cyfry. Dzięki temu osoby noszące zegarki brajlowskie mogą je łatwiej odczytać. Istnieją również zegary z cyframi w alfabecie Braille’a, które ułatwiają użytkownikowi odczytanie godziny bez konieczności polegania na kimś innym.

Mówiące kalkulatory

Są one bardzo przydatne, ponieważ wypowiadają liczby w trakcie ich wprowadzania do kalkulatora. Dzięki temu nawet osoby, które nie widzą co robią, mogą z łatwością z nich korzystać bez konieczności proszenia kogoś o pomoc za każdym razem, gdy chcą z nich skorzystać.

Mówiące zegary

Te urządzenia istnieją już od dłuższego czasu, ale nadal cieszą się popularnością wśród osób, które potrzebują tego rodzaju pomocy od czasu do czasu. Mówiący zegar powie Ci, co to jest czas każdej godziny tak, że zawsze będziesz wiedzieć, która jest godzina, nawet jeśli nie ma nikogo wokół w domu lub pracy, kto mógłby Cię poinformować.

Oprogramowanie do rozpoznawania mowy

To oprogramowanie pozwala użytkownikom mówić do mikrofonu zamiast wpisywać tekst na klawiaturze, co ułatwia im dostęp do informacji online bez konieczności zbytniego wytężania wzroku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak przygotować się do rozwodu z orzeczeniem o winie?
Jak przygotować się do rozwodu z orzeczeniem o winie?
Rozstanie dwojga ludzi to niezwykle bolesna i delikatna sytuacja, która wiąże się z ogromnymi emocjami. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, […]
Jak osuszyć ściany metodą iniekcyjną?
Jak osuszyć ściany metodą iniekcyjną?
Jeśli jesteś gotowy do ponownego rozpoczęcia malowania i chcesz uzyskać płaskie wykończenie, powinieneś zastosować inną metodę suszenia. Jest to tzw. […]
Jak dobrać odpowiednie okulary korekcyjne?
Jak dobrać odpowiednie okulary korekcyjne?
Okulary korekcyjne to dla osób z wadą wzroku szansa na to, aby widzieć prawidłowo. Do tego potrzebne są zarówno odpowiednio […]