Akcesoria, które mogą pomóc osobom niewidomym w codziennym życiu.

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele akcesoriów, które mogą pomóc osobom niewidomym w ich codziennym życiu. Są one różne – od prostych do skomplikowanych i drogich, ale wszystkie zapewniają ważne korzyści.

Poniżej przedstawiamy listę kilku najczęściej spotykanych akcesoriów:

Zegarki i zegary brajlowskie

Dla osób, które mają ograniczony wzrok, bardzo pomocne są zegarki i zegary brajlowskie. Są one dostępne w różnych kolorach i stylach. Wskazówki na tych zegarkach mają podniesione kropki, które tworzą cyfry. Dzięki temu osoby noszące zegarki brajlowskie mogą je łatwiej odczytać. Istnieją również zegary z cyframi w alfabecie Braille’a, które ułatwiają użytkownikowi odczytanie godziny bez konieczności polegania na kimś innym.

Mówiące kalkulatory

Są one bardzo przydatne, ponieważ wypowiadają liczby w trakcie ich wprowadzania do kalkulatora. Dzięki temu nawet osoby, które nie widzą co robią, mogą z łatwością z nich korzystać bez konieczności proszenia kogoś o pomoc za każdym razem, gdy chcą z nich skorzystać.

Mówiące zegary

Te urządzenia istnieją już od dłuższego czasu, ale nadal cieszą się popularnością wśród osób, które potrzebują tego rodzaju pomocy od czasu do czasu. Mówiący zegar powie Ci, co to jest czas każdej godziny tak, że zawsze będziesz wiedzieć, która jest godzina, nawet jeśli nie ma nikogo wokół w domu lub pracy, kto mógłby Cię poinformować.

Oprogramowanie do rozpoznawania mowy

To oprogramowanie pozwala użytkownikom mówić do mikrofonu zamiast wpisywać tekst na klawiaturze, co ułatwia im dostęp do informacji online bez konieczności zbytniego wytężania wzroku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Produkty marki Eco-Natural
Produkty marki Eco-Natural
Marka ECO NATURAL by York to wiodący producent najwyższej jakości produktów, które powstają z troski o środowisko naturalne. Cały asortyment […]
Co przechowuje się w pojemnikach GN?
Co przechowuje się w pojemnikach GN?
Jednym z najważniejszych elementów w trakcie urządzania lokalu gastronomicznego jest wybór odpowiednich pojemników na produkty spożywcze. Przydają się one bowiem […]
Klimatyczny wieczór – jak go zaaranżować?
Klimatyczny wieczór – jak go zaaranżować?
Odpoczynek po całym dniu pracy jest bardzo ważny. Dzięki odpowiedniej regeneracji mamy okazję zmniejszyć napięcie, jakie zgromadziło się w naszym […]