Typy aparatów ortodontycznych – podobieństwa i różnice

Nasze podejście do aparatów ortodontycznych bardzo zmieniło się w ciągu ostatnich lat. Ten sprzęt z wyśmiewanego gadżetu przerodził się w sposób na piękny, zdrowy uśmiech. Dzisiaj wykazujemy się o wiele większym zrozumieniem dla potrzeby zakładania tego typu konstrukcji. Jest to spowodowane tym, że mnóstwo znanych osób korzystało lub korzysta z aparatów korygujących zgryz. Zanim jednak zdecydujemy się na założenie narzędzia ortodontycznego, powinniśmy udać się na konsultację do specjalisty, który wybierze dla nas jego odpowiedni typ.

Aparat na noc, czy może na kilka lat

We współczesnym leczeniu zgryzu stosuje się dwie grupy aparatów. Modele ruchome przeznaczone są dla pacjentów, u których wzrost zębów jeszcze nie ustał. Dzieci za pomocą takiego sprzętu zakładanego jedynie na noc mogą kształtować jeszcze odpowiedni układ zębów, unikając tym samym noszenia wersji stałej.

Ten drugi typ aparatu dedykowany jest głównie dla starszych odbiorców. Montuje się go na około 2 lata. Specjalne klamerki oraz łuki umożliwiają ortodoncie regulowanie nacisku na poszczególne zęby i tym samy ustawienie ich w odpowiedniej konfiguracji. Najpopularniejsze, jak również najtańsze w tym przypadku są modele wykonane z metalu, jednak o wiele subtelniej prezentują się zamki porcelanowe, które są niemalże niewidoczne i dodatkowo nie ulegają przebarwieniom. Ostatnia propozycja cieszy się też niesamowitym powodzeniem szczególnie wśród dorosłych, którzy chcą ukryć fakt noszenia aparatu korygującego. Jeśli więc marzymy o wspaniałym uśmiechu hollywoodzkich gwiazd, powinniśmy zajrzeć na stronę https://www.medessence.pl/. Zapoznamy się tam z ofertą warszawskiej kliniki stomatologicznej nastawionej przede wszystkim na zadowolenie pacjentów oraz ich piękno.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − trzynaście =