Jak często powinno się wykonywać EKG

EKG to proste i bezbolesne badanie pozwalające wykryć nieprawidłowości pracy serca. Przedstawiciele niektórych zawodów oraz osoby starsze powinny wykonywać go częściej. Kiedy powinniśmy się udać do lekarza i jak często powinno się wykonywać EKG?

EKG — kto i jak często powinien robić?

Osoby w wieku 40 plus powinny wykonywać profilaktycznie badanie EKG raz na 2-3 lata. Kierowcy, sportowcy czy piloci obligatoryjnie muszą wykonać badanie co rok lub dwa. Jeśli zauważymy u siebie takie objawy jak zawroty głowy, ból w klatce piersiowej lub uczucie kołatania serca, niezwłocznie należy udać się do lekarza w celu wykonania elektrokardiografii. Osoby mieszkające w Szczecinie lub okolicach mogą umówić się na wizytę u lekarza przez internet np. na stronie: http://szczecin-kardiolog.pl. Dobrze przeprowadzone badanie EKG pozwala ocenić pracę serca i wykryć nieprawidłowości. Kluczowe jest odpowiednie rozmieszczenie elektrod w odpowiednich miejscach na kończynach pacjenta i klatce piersiowej. Nawet prawidłowy wynik badania EKG nie wyklucza niektórych chorób serca, dlatego lekarz, chcąc postawić pewną diagnozę, powinien zlecić wykonanie dodatkowych badań.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + 15 =