Czym różnią się korki do piłki od zwykłego obuwia?

Podeszwa zapewniająca przyczepność

Buty piłkarskie nazywane potocznie korkami, zdecydowanie różnią się od obuwia noszonego na co dzień. Różnice występują przede wszystkim w wyglądzie i budowie podeszwy. Podeszwa w butach piłkarskich przeznaczonych do gry na boiskach trawiastych wyposażona jest w podłużne lub okrągłe korki. Jeśli korki wykonane są z gumy lub innego tworzywa sztucznego i są zlane z podeszwą, buty takie nazywane są lankami. Jeżeli jednak kołki są metalowe i można je wymieniać, tego rodzaju sprzęt nazywany jest wkrętami. W związku z tym, że gra w takich butach może być niebezpieczna dla przeciwnika i zwiększać ryzyko wystąpienia kontuzji, sprzedawcy oferują korki dla dzieci jedynie z miękką podeszwą, które są bardziej bezpieczne. Są dostępne na https://sporttiw.pl/pol_m_BUTY-PILKARSKIE_Korki_Korki-dla-dzieci-182.html. Należy wspomnieć także, że istnieje jeszcze trzeci rodzaj obuwia piłkarskiego posiadającego podeszwę wyposażoną w dużą ilość niewielkich koreczków. Modele z taką podeszwą zapewniają najlepszą przyczepność podczas gry na boiskach ze sztuczną nawierzchnią.

Dopasowana cholewka i anatomiczny kształt

Buty piłkarskie od tradycyjnego obuwia różnią się także wyglądem zewnętrznym. Wyróżniają się przede wszystkim anatomicznym kształtem i wysoką cholewką, dokładnie przylegającą do stopy – dzięki temu piłkarz ma lepszą kontrolę nad piłką. Cechą charakterystyczną najwyższej jakości obuwia piłkarskiego jest również jego lekkość. Profesjonalne korki Nike męskie wykonane są z nowoczesnych tworzyw sztucznych i włókien węglowych, przez co wyróżniają się niewielką wagą. Przy tradycyjnych butach noszonych na co dzień, waga nie ma aż takiego znaczenia. Niektóre modele korków wyposażone są w specjalną skarpetę ściśle przylegającą do stopy, która dodatkowo zabezpiecza staw skokowy zawodnika. Tego rodzaju elementów nie stosuje się w tradycyjnym obuwiu.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 2 =