Zakup zlewozmywaka – na jaki surowiec postawić?

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdej domowej i gastronomicznej kuchni jest zlewozmywak. Służy on bowiem zarówno do zmywania naczyń, jak i czyszczenia warzyw, owoców czy innych produktów spożywczych. Dodatkowo skutecznie wzbogaca aranżację pomieszczenia – oczywiście warunkiem jest tutaj wystarczająco atrakcyjny design. Niezwykle wytrzymałe i jednocześnie estetyczne modele posiada w swojej bogatej ofercie ten konkretny sklep internetowy: taniezlewozmywaki.pl.

Zwracajmy uwagę na trwałość

Na rynku są dostępne zlewozmywaki jedno- i dwukomorowe wykonane z rozmaitych materiałów. Od wielu lat dużą popularnością cieszą się zwłaszcza egzemplarze ze stali szlachetnej i nierdzewnej, gdyż z jednej strony są ponadprzeciętnie odporne na uszkodzenia mechaniczne i działanie wysokich temperatur, z drugiej zaś charakteryzują się łatwością czyszczenia i prostym, ale eleganckim wyglądem. Ich niewątpliwą zaletą jest również niska cena, wynosząca przeważnie między 100 a 200 zł.

Na uwagę zasługują ponadto zlewozmywaki z syntetycznego granitu (połączenia sztucznych żywic i naturalnych minerałów), który posiada strukturę podobną do kamienia, lecz jest niepodatny na odbarwienia, zarysowania, pęknięcia i substancje chemiczne. Taka powierzchnia wymaga regularnej pielęgnacji przy pomocy miękkiej ściereczki oraz dedykowanego preparatu (np. mleczka). Oto pozostałe warte zainteresowania modele:

  • ceramiczne – wytrzymałe, utrzymane w białej, brązowej i czarnej kolorystyce
  • szklane – lekkie, optycznie powiększające przestrzeń kuchenną
  • poliwęglanowe – gładkie, wyjątkowo sztywne i odporne na temperaturę nawet do 250 stopni Celsjusza

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + pięć =