Jak zatrzymać ciepło w mieszkaniu?

W okresie zimowym koszty ogrzewania są znaczącym ciężarem dla budżetu domowego. Duża część ciepła ucieka na zewnątrz budynku. Takimi miejscami, które należy chronić, są okna i ich łączenie z konstrukcją budynku. Można zabezpieczyć się przed zimnem, stosując odpowiednie materiały izolacyjne. W pierwszej kolejności należy oczyścić ramę okienną i sprawdzić, czy są nieszczelności i szpary pomiędzy murem a ramą okienną. Wszystkie ubytki w tynku uzupełnić można masą akrylową. Aplikację ułatwi pistolet do wyciskania silikonu i akryli. Masy takie można malować. Ułatwia to wykonanie prac wykończeniowych przy użyciu narzędzi ręcznych.

Uszczelnienie skrzydeł okiennych

Za uszczelnienie połączeń między ramą a skrzydłami okiennymi odpowiadają uszczelki do okien. Dobrze jest przed sezonem sprawdzić stan zamontowanych uszczelek. Mogą one być zniszczone przez użytkowanie i nie będą dokładnie dolegać do obu powierzchni. Powoduje to straty ciepłego powietrza przez nieszczelności. W handlu dostępne są obecnie uszczelki do samodzielnego montażu do różnych profilach. Kupuje się je w odcinkach o określonych wymiarach. Sam ich montaż nie stanowi problemu, ponieważ posiadają one warstwę taśmą samoprzylepną. Należy odtłuścić powierzchnię, aby poprawić przyczepność uszczelki do podłoża. Po zerwaniu paska zabezpieczającego należy docisnąć materiał izolujący do wybranej powierzchni. Po pewnym czasie uszczelka dopasuje się do wolnej przestrzeni i uszczelni dokładnie okno. Poprawi to komfort użytkowania pomieszczenia oraz ograniczy straty ciepła.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 2 =