Akcesoria do przedszkoli rozwijające ruchowo dzieci

Ruch dla dzieci w wieku przedszkolnym jest jedną z największych i najważniejszych potrzeb. Maluchy nie są w stanie usiedzieć zbyt długo w jednym miejscu. Wolą dużo chodzić, biegać i się bawić. Dlatego też tak ważne jest odpowiednie wyposażenie przedszkola w zestaw akcesoriów rozwijających ruchowo. 

Na jakie sprzęty zwrócić uwagę?

Mając dostęp do takich sprzętów, nauczyciel w przedszkolu jest w stanie przeprowadzać rozmaite zajęcia, które będą odpowiadały potrzebom dzieci. Kolorowe szarfy może wykorzystać w jakiś zawodach czy sztafetach. Sprawdzą się także znakomicie  podczas aktywności gimnastycznych. Bardzo fajnym gadżetem jest chusta animacyjna, którą można wykorzystywać do różnych zabaw i gier zespołowych. Dzieci, trzymając ją, mogą tańczyć, przebiegać pod nią, kiedy nauczyciel wypowie słowo-klucz, czy też z pomocą plastikowych piłeczek bawić się w tak zwany sztorm. Na spacery przydatny może okazać się kolorowy i przyjaźnie wyglądający wąż spacerowy, który ma uchwyty po obu stronach. Podczas spaceru maluchy będą trzymać maskotkę, dzięki czemu zachowają dyscyplinę i się nie zgubią.

Dobrym urozmaiceniem przedszkolnych zajęć mogą okazać się sprzęty piankowe, takie jak  bujak, czy łóżko, z którego po dodaniu piłeczek, można stworzyć basen. Ostatnie przydatne akcesorium to woreczki z literkami i cyferkami, wypełnione grochem, z których dzieci mogą układać na dywanie słowa lub zdania, nie nudząc się przy stoliku. Wszystkie opisywane akcesoria dostępne są na stronie https://erehabilitant.pl/kategoria-produktu/wyroby-dla-przedszkola/.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − dziewięć =