Czym zajmuje się logistyka kontraktowa?

Logistyka kontraktowa to usługa, w której firma zleca część lub całość swoich działań logistycznych innej firmie. Celem takiego rozwiązania jest obniżenie kosztów i poprawa efektywności. Logistyka kontraktowa może pomóc przedsiębiorstwu skupić się na swoich podstawowych kompetencjach, uwalniając jednocześnie zasoby na inne, ważniejsze działania biznesowe.

Istnieje pięć głównych rodzajów usług logistyki kontraktowej:

Usługi spedycyjne. Ten rodzaj logistyki kontraktowej obejmuje przemieszczanie towarów z punktu A do punktu B za pomocą ciężarówki, kolei lub statku. Może również obejmować odprawę celną i inne formalności wymagane w przypadku wysyłki międzynarodowej. Usługa ta jest często wykorzystywana, gdy jedna firma chce wysłać produkt do innej firmy, która nie ma doświadczenia lub sprzętu niezbędnego do realizacji całego projektu od początku do końca.

Usługi pakowania niestandardowego

Firmy te specjalizują się w tworzeniu niestandardowych pudełek i materiałów opakowaniowych, które pasują do Twoich dokładnych potrzeb. Mogą być również wykorzystywane jako miejsce zrzutu zwrotów i wymian lub mogą pakować Twoje produkty do wysyłki bezpośrednio do klientów, którzy kupują zamówienia online.

Zarządzanie logistyką strony trzeciej (3PL)

Zarządzanie 3PL obejmuje zarządzanie wszystkimi aspektami prowadzenia łańcucha dostaw organizacji, w tym magazynowanie, zarządzanie zapasami, zarządzanie transportem i zarządzanie operacjami dystrybucyjnymi. Ten typ usług może być szczególnie przydatna dla firm, które mają dużo produktów i potrzebują pomocy w zarządzaniu zapasami.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 4 =