3 pomysły na kreatywne zabawy z dziećmi

W czasie deszczu dzieci się nudzą? Chyba każdy słyszał to powiedzenie, a rodzice doskonale wiedzą, że ich pociechy narzekają na brak pomysłów również w piękny, słoneczny dzień. W związku z tym warto mieć w głowie jakiś pomysł na zabawę, która zachęci dziecko, ale jednocześnie pozwoli spędzić czas wspólnie, a także rozwinąć umiejętności malucha. Okazuje się, że takich atrakcji może być naprawdę wiele. Niektóre nie wymagają nawet zakupu akcesoriów, ponieważ można wykorzystać dostępne w domu produkty. Takim przykładem jest tworzenie naszyjników z makaronu. Wystarczy użyć do tego celu produktu z większymi oczkami oraz sznurka. W ten sposób można pokazać maluchowi, jak stworzyć oryginalną biżuterię w prosty sposób. Ponadto zabawa to doskonały trening małej motoryki. Dziecko próbuje przewlekać nitkę, rozwijając precyzję, a także kreatywność. Podobnie może to wyglądać z wypiekiem ciasta solnego. Wystarczy wymieszać mąkę, sól i trochę wody, tworząc wyjątkowe kształty zwierzątek czy postaci z bajek. W tym wypadku dziecko nie tylko rozwija wyobraźnię, ale podobnie jak z tworzeniem biżuterii, ćwiczy rękę. Później z przyjemnością obserwuje także proces wypieku.

Uniwersalna rozrywka, czyli układanie klocków

Klocki to zabawka, którą znamy od wielu lat, wciąż jednak cieszy się ogromną popularnością. Kochają je dzieci, ale również rodzice. Wpływają na wiele aspektów rozwoju malucha, a układaniu elementów towarzyszy świetna zabawa. Jeśli interesuje Cię ich zakup, sprawdź ofertę na stronie: https://grumi.pl/pl/.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 13 =