Jak rozwinąć w dziecku artystyczną wrażliwość?

Mogłoby się wydawać, iż wrażliwość artystyczna u dzieci nie jest konieczna do ich prawidłowego rozwoju. Takie myślenie jednak może nas sprowadzić na manowce, ponieważ ta unikatowa w dzisiejszych czasach cecha, jaką jest artystyczna wrażliwość, to nie jest „dziwactwo”, ale jeden z elementów warunkujących otwartość dziecka na to, co nowe. Dbanie o rozwój swojej pociechy w tym zakresie jest zatem niezwykle wartościowe. A sposobów na to jest wiele i z pomocą przychodzą również materiały dostępne na rynku. Choćby na takiej stronie internetowej, jak ta: https://ipicasso.pl/malowanie-po-numerach/kolorowanki-antystresowe/kolorowanki-antystresowe-dla-chlopcow-ponad-300-tytulow-darmowa-dostawa/ można z łatwością znaleźć wyjątkowe pomoce edukacyjne w zakresie artystycznym.

Skupmy się na tym, co lubi dziecko

Chcąc uwrażliwić dziecko na sztukę, chcąc rozbudzić w nim tak zwaną artystyczną wrażliwość, musimy mieć w pamięci, iż nie trzeba daleko szukać. Dzieci, im są młodsze, tym wrażliwsze na to, co jest im bliskie. Kto potrafi rozczulić się nad małą stokrotką, która wyrosła spośród betonowych kostek na parkingu, jak nie dziecko? Kto potrafi wzruszyć się nad losem kulawego kotka, jak nie dziecko? Kogo uszczęśliwi pierwszy śnieg, deszcz czy tęcza, jak nie dziecko? Artystyczna wrażliwość jest czymś naturalnym dla dzieci, zatem, aby o nią zadbać wystarczy proponować dzieciom aktywności, które będą związane z tym, co jest im bliskie. Jeśli nasze dziecko lubi pieski, warto zaproponować mu na przykład kolorowanki o psach. Jeśli fascynuje się budowaniem z klocków, można spróbować wspólnie z nim stworzyć jakiś przestrzenny przedmiot artystyczny. Wystarczy skupić się na naturalności swojego dziecka i zadbać o to, co jest mu najbliższe – to najprostszy sposób na rozwijanie artystycznej wrażliwości.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − 5 =