Kiedy powinniśmy zdecydować się na renowacje naszego kortu tenisowego?

Najlepszy czas na remont kortu tenisowego jest wtedy, gdy potrzebuje go. Istnieje kilka kluczowych znaków, które można szukać przy określaniu, czy trzeba odnowić kort tenisowy, czy nie.

Spójrz na ilość zużycia nawierzchni

Dobrze utrzymany kort powinien mieć minimalne pęknięcia i wgniecenia w powierzchni. Jeśli są pęknięcia, powinny być małe i tylko w obrębie zewnętrznej krawędzi linii lub kortów. Trawy powinny być sadzone wzdłuż zewnętrznej krawędzi każdej linii, aby zapobiec erozji od spływu wody deszczowej z mycia gleby wokół krawędzi każdego sądu. Jeśli te obszary są zaniedbane, możesz skończyć z dużymi wybojami na korcie tenisowym, które wpływają na grywalność i bezpieczeństwo graczy podczas meczów.

Jeśli Twój kort tenisowy wykazuje oznaki zużycia, nadszedł czas, aby rozważyć odnowienie go z nową powłoką farby lub uszczelniacza, aby chronić przed dalszymi uszkodzeniami. Na przykład, jeśli istnieją pęknięcia wzdłuż zewnętrznych krawędzi każdego kortu lub linii, należy rozważyć ich naprawę, zanim staną się zbyt duże lub niebezpieczne dla graczy, aby nadepnąć podczas gry. Ważne jest również, aby zwracać uwagę na luźne płytki lub plamy brudu, które mogą powodować niebezpieczeństwo potknięcia się dla graczy, którzy

Czy system odwadniający działa prawidłowo?

To pytanie idzie w parze z poprzednim, bo jeśli jest problem z drenażem, to jest problem z zatrzymywaniem wody na korcie, a także ewentualne zalanie, jeśli jest ulewny deszcz w czasie gry. Jeśli zauważysz, że jest stojąca woda na boisku lub że trwa dłużej niż zwykle, aby woda spłynęła, to może być czas, aby zadzwonić do profesjonalisty, którego znaleźć możesz przykładowo na stronie https://www.robtenis.com.pl/ . Ten rodzaj problemu może prowadzić do poważnych obrażeń, jeśli gracze spadają podczas gry na mokrych powierzchniach.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia + dziesięć =