Na czym polega EMS i jak może wpłynąć na wzrost naszej formy?

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna w życiu każdego człowieka, ponieważ pozwala utrzymywać należytą formę ,a tym samym pozostać w zdrowiu. Zazwyczaj większość osób decyduje się na tradycyjne uprawianie sportu, głównie bieganie i pływanie, ale często także dyscypliny drużynowe. Istnieje jednak alternatywa, a jest nią profesjonalny trening EMS, który może przyczynić się do odzyskania utraconej kondycji, lub wpłynąć na jej dodatkowy wzrost. Jest to rewolucyjna metoda treningowa, mająca coraz więcej zwolenników. Na czym ona polega?

Co trzeba wiedzieć o treningu EMS?

Trening EMS to nic innego jak elektryczna stymulacja mięśni. Osoba poddająca się sesji jest podłączana poprzez elektrody do urządzenia zwanego elektrostymulatorem. Wytwarza on impulsy elektryczne, które zmuszają mięśnie do wytężonej pracy. Zaczynają się one kurczyć i rozkurczać, a to jest porównywalne z rzeczywistym ich wysiłkiem na bieżni czy basenie. Pojedynczy impuls generowany jest z inną częstotliwością, która musi być dobrana właściwie odpowiedniej grupy mięśniowej. Co ważne, do treningu wykorzystywane są prądy o niskiej częstotliwości. Oddziałują one jedynie na mięśnie szkieletowe, a tym samym są całkowicie  bezpieczne dla zdrowia. Dzięki nim mięśnie zostają wzmocnione, a tym samym wzrasta forma. Stają się bardziej odporne na wszelkie kontuzje i co ciekawe następuje to w zdecydowanie szybszym tempie niż podczas klasycznego treningu, przeprowadzanego chociażby na siłowni. To jest niebywałą zaletą EMS, dlatego warto się na niego zdecydować.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + dwa =