Pierwszy skok ze spadochronem – jak się do niego przygotować?

Coraz więcej osób decyduje się na skok ze spadochronem. Jest to bowiem przeżycie niezwykle emocjonujące i zapadające w pamięć na długie lata. Do podstawowych warunków skorzystania z tej atrakcji zaliczamy posiadanie wagi nie przekraczającej 100 kg, brak przeciwwskazań zdrowotnych (zaawansowana choroba serca, niewydolność oddechowa, łamliwość kości, epilepsja itp.), a także właściwe przygotowanie się. Na początek godny polecenia jest wyjątkowo bezpieczny skok w tandemie, który oferuje choćby ta wrocławska firma, którą znajdziemy na https://www.skydive-wroclaw.com.

Nie zapomnijmy zabrać ze sobą odpowiedniego stroju

Bezpośrednio przed skokiem spadochronowym należy się przede wszystkim dobrze wyspać, a także powstrzymać od spożywania ciężkich posiłków, tak aby ograniczyć do minimum ryzyko wymiotów i innych niepożądanych dolegliwości żołądkowych. Poza tym trzeba koniecznie założyć wygodne, dosyć luźne ubranie wierzchnie (spodnie dresowe, bluza, longsleeve, klasyczne jeansy) oraz sznurowane buty sportowe (sneakersy, adidasy, trampki). Zagwarantuje to optymalny komfort w trakcie samego lotu z wysokości. Posiadanie własnego kombinezonu, kasku czy gogli nie jest oczywiście wymagane, bo wszystkimi wymienionymi elementami dysponuje firma organizująca skok. Oto pozostałe ważne elementy przygotowania:

– związanie długich włosów w kucyk za pomocą gumki (spinki to zły pomysł, bo pod wpływem prędkości mogą łatwo się zerwać),

– pozostawienie wszelkiej biżuterii i zegarka w domu,

– przyjazd na miejsce co najmniej 20 minut przed skokiem (w celu uczestnictwa w krótkim instruktażu dotyczącym bezpieczeństwa i zasad zachowania się w locie).

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × pięć =