Z jakich urządzeń składają się linie galwaniczne?

Metale w procesie produkcji poddawane są często galwanizacji, czyli pokrywaniu warstwami innych metali, na przykład miedzi czy chromu. Celem tego jest zapobieganie korozji, a po części także zwiększenie wytrzymałości materiału oraz poprawienie jego wyglądu. Zadanie to realizuje obecnie wiele firm na rynku. Mogą to robić wyłącznie dzięki odpowiedniemu wyposażeniu, czyli kompletnej linii galwanicznej. To zespół połączonych ze sobą urządzeń, niezbędnych do przeprowadzenia galwanizacji od początku do końca. Z jakich maszyn i urządzeń składa się taka linia?

Z czego zbudowana jest typowa linia galwanizacyjna?

Głównym układem całej linii jest system transportu, który umożliwia przemieszczanie się przedmiotów poddawanych galwanizacji pomiędzy kolejnymi urządzeniami, a tym samym wykonywanie kolejnych etapów w odpowiedni sposób. Do systemu transportu zaliczają się transportery oraz tor jezdny. Instalacja działa dzięki nowoczesnym rozwiązaniom napędowym. Niezwykle istotne w całej linii są wanny galwanizacyjne, w których zanurzane są detale i przedmioty. Wykonane są zawsze z tworzyw sztucznych, ale często posiadają stalowe wzmocnienia i izolację termiczną. Powiązany z nimi jest stalowy pomost obsługowy, przebiegający przez całą linię galwanizacyjną. Pozwala on bez przeszkód obsługiwać wanny. Na końcu linii z reguły obecne jest stanowisko do rozładunku i załadunku materiałów, a także suszarki, które służą rzecz jasna do osuszania elementów poddanych galwanizacji. Oprócz tego w niektórych bardziej rozbudowanych liniach, można spotkać różnego rodzaju agregaty bębnowe, myjki natryskowe czy dozowniki dodatków. To w dalszym ciągu nie wszystko, ponieważ należy wspomnieć jeszcze o urządzeniach wentylacji takich jak filtry i pompki, a także przyrządach w postaci nagrzewnic i grzałek. Niemal wszystkie z przedstawionych urządzeń można kupić w ofercie firm takich jak http://www.igal.com.pl, które dodatkowo zajmą się ich montażem i zbudowaniem kompletnej linii galwanizacyjne gotowe do eksploatacji.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − siedem =