Jak się chronić przed promieniowaniem telefonu?

Coraz częściej badania naukowe wykazują związek między korzystaniem z telefonu komórkowego, a problemami zdrowotnymi. Niemniej jednak występuje spora trudność na udowodnienie jego bezpośredniego wpływu na zdrowie. Dolegliwości zdrowotne związane z ekspozycją na promieniowanie ujawniają się zazwyczaj po kilku latach np. w postaci nowotworów. Promieniowanie anten telefonii komórkowej ma wpływ na zdrowie i ujawnia się w postaci obniżonej płodności u mężczyzn, częstych migren, zmęczenia oraz zaburzeń snu. 

Czy można uchronić się przed szkodliwym promieniowaniem telefonu komórkowego ?

Szkodliwość promieniowania i jego niekorzystne oddziaływanie na organizm można zniwelować za pomocą specjalnych urządzeń tzw. odpromienników, które mogą zmniejszyć negatywny wpływ na organizm. Odpromiennik na telefon jest łatwy do zamontowania. Wystarczy umieścić go na baterii telefonu. Skutki działania urządzenia są szybko odczuwalne w postaci lepszego samopoczucia. Oprócz zniwelowania promieniowania przez telefony, odpromiennik wykazuje działanie na żyły wodne w domu oraz elektrosmog. Przy zakupie telefonu komórkowego należy zapoznać się z informacjami umieszczanymi przez producenta. Dla świadomego konsumenta kluczowymi informacjami staje się moc wypromieniowywana w kierunku głowy użytkownika. Jednak powyższy parametr ma swoje ograniczenia, ponieważ nie można maksymalnie zmniejszyć mocy wypromieniowywanej, która musi odpowiadać warunkom pracy danej sieci. Dlatego zakup odpromiennika czy ograniczenie użytkowania telefonu komórkowego wydaje się być dobrym rozwiązaniem. 

 

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 4 =