Korony i licówki pełnoceramiczne – wszystko co musisz o nich wiedzieć

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Korony licówki pełnoceramiczne to rodzaj korony protetycznej, która służy do przywrócenia kształtu i wielkości zęba. Uzupełnienie wykonane jest z jednego kawałka materiału ceramicznego w kolorze zęba, który pokrywa całą widoczną część zęba.

Zabieg

Korony pełnoceramiczne z licówką są czasami nazywane koronami Hawleya lub estetycznymi, ponieważ wyglądają bardzo podobnie do naturalnych zębów. Wykonuje się je zazwyczaj z laboratoryjnie wyfrezowanej wkładki porcelanowej, która zostaje przytwierdzona do wycisku przygotowanej powierzchni zęba za pomocą ciepła i ciśnienia. Wkład porcelanowy jest mocowany do zęba za pomocą specjalnego kleju, który został zaprojektowany tak, aby łączył się zarówno z zębem, jak i z licówką. Efektem końcowym jest piękna, naturalnie wyglądająca korona, która może być założona podczas jednej wizyty.

Czy potrzebujesz takiego zabiegu?

Korona z licówki pełnoceramicznej może być potrzebna w przypadku pękniętego lub złamanego zęba, którego nie można naprawić za pomocą standardowych wypełnień. Ten rodzaj uzupełnienia może być również stosowany w przypadku zębów przebarwionych lub zniekształconych w wyniku urazu lub próchnicy. Jeżeli kiedyś przytrafi Ci się taka nieciekawa sytuacja z zębem to wtedy najlepiej postawić na korony licówki pełnoceramiczne Poznań to miasto, w którym z pewnością wyleczysz w ten sposób swój ząb.

Czyszczenie pełnoceramicznych koron licówkowych może odbywać się na dwa sposoby:

Tradycyjna

Metoda polega na użyciu skalera ultradźwiękowego w celu usunięcia płytki nazębnej z okolic i pod brzegami uzupełnienia, a następnie szczotkowanie i nitkowanie zębów jak zwykle.

Nowoczesna

Metoda polega na umieszczeniu małego kawałka gumy pomiędzy dziąsłami a zębami podczas czyszczenia zębów zwykłą szczoteczką i pastą. Pozwala to na szczotkowanie pod brzegiem dziąsła bez powodowania urazów tkanki dziąsła lub podrażnień u pacjentów, którzy mogą mieć wrażliwe dziąsła lub choroby przyzębia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Rolety czy firany? Co lepsze?
Rolety czy firany? Co lepsze?
Wpływ na wygląd pomieszczenia Firanki wieszane w oknach mieszkań czy domów stanowią element dekoracyjny widoczny na zewnątrz i wewnątrz. Nadają […]
Zastosowanie mat gumowych
Zastosowanie mat gumowych
Dobrze dobrane maty pozwalają utrzymać czystość i higienę pomieszczeń. Ich główne zadanie to zatrzymywanie zabrudzeń obecnych na obuwiu i umożliwienie […]
Artykuły biurowe – jak wybierać odpowiednie akcesoria do pracy?
Artykuły biurowe – jak wybierać odpowiednie akcesoria do pracy?
Podstawowy sprzęt biurowy Każde biuro musi być wyposażone w odpowiednie akcesoria do pracy. W dzisiejszych czasach podstawowym narzędziem osób pracujących […]