Korony i licówki pełnoceramiczne – wszystko co musisz o nich wiedzieć

Korony licówki pełnoceramiczne to rodzaj korony protetycznej, która służy do przywrócenia kształtu i wielkości zęba. Uzupełnienie wykonane jest z jednego kawałka materiału ceramicznego w kolorze zęba, który pokrywa całą widoczną część zęba.

Zabieg

Korony pełnoceramiczne z licówką są czasami nazywane koronami Hawleya lub estetycznymi, ponieważ wyglądają bardzo podobnie do naturalnych zębów. Wykonuje się je zazwyczaj z laboratoryjnie wyfrezowanej wkładki porcelanowej, która zostaje przytwierdzona do wycisku przygotowanej powierzchni zęba za pomocą ciepła i ciśnienia. Wkład porcelanowy jest mocowany do zęba za pomocą specjalnego kleju, który został zaprojektowany tak, aby łączył się zarówno z zębem, jak i z licówką. Efektem końcowym jest piękna, naturalnie wyglądająca korona, która może być założona podczas jednej wizyty.

Czy potrzebujesz takiego zabiegu?

Korona z licówki pełnoceramicznej może być potrzebna w przypadku pękniętego lub złamanego zęba, którego nie można naprawić za pomocą standardowych wypełnień. Ten rodzaj uzupełnienia może być również stosowany w przypadku zębów przebarwionych lub zniekształconych w wyniku urazu lub próchnicy. Jeżeli kiedyś przytrafi Ci się taka nieciekawa sytuacja z zębem to wtedy najlepiej postawić na korony licówki pełnoceramiczne Poznań to miasto, w którym z pewnością wyleczysz w ten sposób swój ząb.

Czyszczenie pełnoceramicznych koron licówkowych może odbywać się na dwa sposoby:

Tradycyjna

Metoda polega na użyciu skalera ultradźwiękowego w celu usunięcia płytki nazębnej z okolic i pod brzegami uzupełnienia, a następnie szczotkowanie i nitkowanie zębów jak zwykle.

Nowoczesna

Metoda polega na umieszczeniu małego kawałka gumy pomiędzy dziąsłami a zębami podczas czyszczenia zębów zwykłą szczoteczką i pastą. Pozwala to na szczotkowanie pod brzegiem dziąsła bez powodowania urazów tkanki dziąsła lub podrażnień u pacjentów, którzy mogą mieć wrażliwe dziąsła lub choroby przyzębia.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + piętnaście =