Siłownia w domu – czy to możliwe?

Regularny trening siłowy do znakomity sposób na zwiększenie masy mięśniowej, perfekcyjne wyrzeźbienie sylwetki czy po prostu zrzucenie zbędnej tkanki tłuszczowej. Niestety ze względu na brak wolnego czasu wiele osób nie może sobie pozwolić na zapisanie się do profesjonalnego klubu. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest zorganizowanie miejsca do ćwiczeń w zaciszu własnych czterech kątów. Mnóstwo sprzętów przydatnych w domowej siłowni posiada w swoim asortymencie ten specjalistyczny sklep online: https://fitcast.pl/kategoria-produktu/sprzet-na-silownie/.

Zacznijmy od porządnej ławeczki 

Siłownię można z powodzeniem urządzić choćby w piwnicy, nie ingerując tym samym bezpośrednio w przestrzeń mieszkalną. Oczywiście do tego celu nadaje się również dowolne nieużytkowane pomieszczenie o wymiarach co najmniej 2,5×3 metry. W pierwszej kolejności należy umieścić tam funkcjonalną ławeczkę – najlepiej model z regulacją oparcia i siedziska, który pozwala perfekcyjnie dostosować sprzęt do rozmaitych ćwiczeń. Pożądana jest skórzana tapicerka wypełniona pianką o sporej gęstości, gdyż gwarantuje to w pełni bezpieczne i wyjątkowo komfortowe użytkowanie. Następnie zaleca się zakupienie obciążeń żeliwnych o łącznej masie około 60 kg (tańszą alternatywę stanowią wersje bitumiczne i gumowe). Później systematycznie wystarczy dokładać kolejne krążki w zależności od postępów w treningu. Przydadzą się też pojedyncze hantle przeznaczone głównie do rozbudowywania mięśni ramion. Oto pozostałe wartościowe elementy:

  • rowerek stacjonarny, lub ergometr wioślarski,
  • zestaw elastycznych taśm TRX,
  • kettlebell,
  • bieżnia elektryczna lub magnetyczna,
  • drążek ścienny, 
  • mata do stretchingu, 
  • piłka fitness,
  • klasyczna skakanka.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − dziewięć =