Jak wygląda terapia uroginekologiczna?

Problemy z układem moczowo-płciowym dotykają, zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Wpływ na to mają przede wszystkim niewłaściwie funkcjonujące mięśnie w obrębie dna miednicy. Do powstania problemu mogą przyczyniać się np. złe wzorce ruchowe lub nadmierna masa ciała. Bardzo pomocna w przypadku leczenia takich dolegliwości jest właśnie terapia uroginekologiczna.

Trening i terapia

Polega na leczeniu różnych schorzeń, obejmujących głównie mięśnie miednicy oraz dolnych dróg moczowych. W ten sposób rozwiązywane są problemy m.in. z: nietrzymaniem moczu, rozejściem się mięśni prostych brzucha, nietrzymaniem kału, czy dolegliwościami bólowymi dolnego odcinka kręgosłupa. Jedną z form terapii jest trening dna miednicy. Polega on na zwiększeniu elastyczności tkanek poprzez świadome napinanie i rozluźnianie mięśni w obrębie genitaliów. Dzięki temu stają się one silniejsze i poprawia się umiejętność utrzymywania moczu. Tego typu trening oczywiście należy realizować tylko pod okiem wykwalifikowanego fizjoterapeuty. Źle przeprowadzone ćwiczenia bowiem, mogą pogłębić chorobę. Inną formą leczenia są zabiegi wykonywane ręcznie przez specjalistę. Ta metoda sprawdza się, szczególnie kiedy schorzenie dotyczy napięcia mięśniowego lub ma ono podłoże neurologiczne. Terapia uroginekologiczna, przeprowadzana w takich miejscach jak np. https://fizjomedicar.pl/rehabilitacja/terapia-uroginekologiczna/, jest zatem skutecznym sposobem na rozwiązanie kłopotów z układem moczowo-płciowym. Warto jednak nie zwlekać ze zgłoszeniem się po pomoc, ponieważ z czasem istniejący problem będzie się tylko pogłębiał. 

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć − 6 =