Jak znieść bolący okres?

Miesiączka dotyczy każdej kobiety, która jest już po okresie dojrzewania, nie przeszła jeszcze menopauzy oraz nie jest w ciąży. Trzeba jednak przyznać, że każda przechodzi menstruację inaczej, a niektóre z nas odczuwają wówczas dotkliwy ból, który czasem trudno znieść. Objawy są bardzo indywidualne i zależą od wielu czynników. Towarzyszyć im mogą również dyskomfort odczuwany w piersiach, które stają się wówczas nadwrażliwe. Czasami w złagodzeniu tego objawu wystarczy wygodny stanik. Jak jednak radzić sobie z bólami menstruacyjnymi, by uniknąć zażywania tabletek?

Naturalne metody

Czasami przyczyną dyskomfortu, a nawet bólu jest nieprawidłowe umieszczenie tamponu w pochwie lub nieadekwatny do potrzeb rozmiar. Wszystkie niezbędne informacje na ten temat można znaleźć pod poniższym linkiem: https://gentleday.pl/jak-dobrac-rozmiar-tamponu.  Jeśli przyczyna jest inna, a ból nie ustępuje, można spróbować ciepłych okładów. Termofor albo butelkę z ciepłą wodą należy położyć na brzuchu i chwilę tak poleżeć, aż problemy ustąpią.

Inną metodą jest napar ziołowy przygotowany z mięty, melisy lub rumianku, które mają działanie rozkurczowe. Warto też ograniczyć intensywną aktywność fizyczną i zastąpić ją rozciąganiem lub relaksacją. Odpoczynek an kanapie jest jak najbardziej wskazany. Nie bez znaczenia jest również dieta, która powinna być lekkostrawna. Warto wzbogacić posiłki składnikami bogatymi w wapń, który można znaleźć w produktach mlecznych, nasionach i orzechach, a także konserwach rybnych.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − jeden =