Choroba Peyroniego – przyczyna, objawy, leczenie

Choroba Peyroniego, to dolegliwość występująca u około 1% populacji, atakująca męskie narządy płciowe. W swoim przebiegu prowadzi do trudności z erekcją, a w końcu do impotencji i znacznie obniża komfort życia. Jakie są jej objawy? Czy istnieją skuteczne sposoby leczenia?

Co warto wiedzieć

Przyczyn choroby Peyrniego może być wiele. Wśród najpopularniejszych, wymienia się wiek (pojawia się najczęściej po 50 roku życia), palenie papierosów, choroby tkanki łącznej, miażdżycę. Mówi się również o predyspozycjach genetycznych. Zmiany mogą być też spowodowane reakcją układu immunologicznego, w odpowiedzi na zakażenie lub przyjmowane leki lub hormony. Typowym objawem choroby, jest zniekształcenie penisa. Może występować zakrzywienie w górę, dół lub bok. Czym jest ono spowodowane? W przebiegu choroby dochodzi do powstania tkanki bliznowatej w okolicy osłonki białawej penisa. Blizny są wyczuwalne pod skórą jako zgrubienia. Powstające włókniste blaszki są odpowiedzialne za zmianę kształtu a później nawet skrócenie penisa oraz ból podczas stosunku.

Aby uniknąć przykrych skutków choroby, w tym impotencji, warto jak najwcześniej zdecydować się na jej leczenie. Jedną ze skuteczniejszych metod, jest aplikacja fal uderzeniowych, które rozbijają płytkę. Metoda wykonana w profesjonalnym miejscu, na przykład https://centrum-kore.pl/choroba-peyroniego-leczenie-eswt, pozwoli na zauważenie znacznej poprawy już po czterech zabiegach. Bezbolesne leczenie hamuje postępowanie szkodliwych zmian i pozwala na powrót członka do fizjologicznego kształtu.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 5 =