Psycholodzy i psychiatrzy online – sposób w pomaganiu pacjentom

Dla osób cierpiących na poważne problemy psychiczne jedynym skutecznym ratunkiem jest tak naprawdę skorzystanie z pomocy wykwalifikowanego psychologa albo psychiatry. Coraz więcej specjalistów tego typu decyduje się na prowadzenie terapii i konsultacji online, czyli przez internet. Jest to bowiem rozwiązanie bardzo wygodne zarówno dla pacjenta, jak i samego lekarza. Kompleksowe usługi w tym zakresie oferuje m.in. ta klinika: https://pro-psyche.pl.

Doskonała opcja dla osób zapracowanych i niemobilnych

Liczne badania wykazały, że korzystanie z pomocy psychologa poprzez internet (np. Skype) jest tak samo skuteczne, jak wizyta w gabinecie stacjonarnym. Identyczne są w tym przypadku nie tylko rezultaty poprawy klinicznej, ale również wskaźniki satysfakcji pacjentów z leczenia. Ogromne znaczenie ma fakt, że możemy się spotkać z terapeutą bez względu na to, gdzie aktualnie przebywamy. Daje to nam poczucie pełnej swobody i eliminuje konieczność tracenia czasu na dojazd, co jest bardzo wygodne – zwłaszcza dla ludzi zapracowanych, nieposiadających własnego środka transportu, a także młodych mam.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × pięć =