Sposoby na odbudowanie utraconych zębów

Utrata zębów to ogromny problem, który wpływa negatywnie nie tylko na wygląd, ale także na samopoczucie. W niektórych sytuacjach braki w uzębieniu mogą być także niebezpieczne dla zdrowia. Na szczęście istnieje kilka skutecznych sposobów, za pomocą których można poprawić wygląd swojego uśmiechu.

Dlaczego warto zdecydować się na odbudowę zębów?

Przyczyny utraty zębów mogą być bardzo różne. Do takiej sytuacji może dojść podczas nieszczęśliwego wypadku lub w wyniku choroby, która osłabia korzenie zębów powodując ich wypadanie. Ogromny wpływ może mieć również nieprawidłowe żywienie oraz niewłaściwa higiena jamy ustnej. Pacjenci borykający się z problemem utraty zębów mogą zdecydować się na wybraną metodę. Jednym ze sposobów na to, aby ponownie cieszyć się pięknym uśmiechem są implanty. W kość zostaje wszczepiony implant, na którym montuje się koronę zębową. Jest to najchętniej wybierana metoda ze względu na jej trwałość, a także na to, że implanty wyglądają jak naturalne zęby. Innym sposobem są wyjmowane protezy. Jest to najmniej inwazyjna metoda, która jednak dla wielu osób może być kłopotliwa ze względu na konieczność zdejmowania oraz ponownego zakładania protezy. W przypadku uszkodzenia zęba, gdy jego korzeń jest mocny i zdrowy można zastosować korony. Są to specjalne nakładki, które nakłada się na ząb, co pozwala skutecznie zamaskować uszkodzenia. Miejsca ubytków można wypełnić także za pomocą licówek. Gabinet stomatologiczny, który oferuje pacjentom różne metody odbudowy zębów znaleźć można pod adresem https://dentysta-stomatolog.konin.pl/protetyka-stomatologiczna.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + 15 =