Jak odzyskać sprawność po przebytym urazie?

Kontuzje dotykają nie tylko zawodowych sportowców. Szczególnie w okresie zimowym, kiedy chodniki mogą być pokryte warstwą lodu, jesteśmy narażeni na różnego rodzaju zwichnięcia, czy skręcenia stawów. Dlatego ważne jest, abyśmy wiedzieli jak postępować w przypadku, kiedy to nas spotka przykry uraz. W powrocie do zdrowia pomocny jest, zarówno dobry wybór specjalisty, jak i nasz aktywny udział w rehabilitacji.

Dwa istotne kroki do pełnego zdrowia

Kiedy już przytrafi się nam kontuzja, powinniśmy jak najszybciej udać się do odpowiedniego specjalisty, który zajmie się leczeniem dotkniętego urazem narządu. W przypadku stawu potrzebny nam będzie ortopeda, taki jak np. https://maciejlaskowski.pl/. Skuteczne leczenie jest tak naprawdę pierwszym etapem na drodze do pełnej sprawności.

Kolejnym, ale równie ważnym jest rehabilitacja. Proces ten zwykle obejmuje zabiegi mające na celu zmniejszenie bólu oraz obrzęku w kontuzjowanym stawie, a także przywrócenie mu pełnej ruchomości. Tego typu zadania oczywiście należą do wybranego przez nas fizjoterapeuty. Niemniej jednak nie oznacza to, że nasz udział w terapii powinien być bierny. Ważnym elementem rehabilitacji jest bowiem również wzmocnienie mięśni unieruchomionej wcześniej kończyny. W tym miejscu istotna jest nasza aktywność. Powinniśmy dokładnie i sumiennie wykonywać wszystkie zalecone nam ćwiczenia wzmacniające. Mają one bardzo duże znaczenie w kontekście nie tylko szybkiego powrotu do dotychczasowych aktywności, ale również uchronienie nas przed ponownym urazem.  

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 4 =