Rehabilitacja po złamaniu stawu skokowego – ile trwa i jak przebiega?

Złamania kostki to częste urazy, które powstają w wyniku skręcenia stawu skokowego. Najczęstszym rodzajem złamania kostki jest “wysokie złamanie kostki”, które występuje, gdy piszczel (kość goleniowa) pęka i przemieszcza się do górnej części stopy.

Złamania kostki mogą być bolesne i bardzo problematyczne. Często wymagają operacji w celu naprawy kości. W przypadku takiego złamania konieczna jest zawsze rehabilitacja, która pozwala szybciej wrócić do sprawności.

Jak długo trwa rehabilitacja po złamaniu stawu skokowego?

Rehabilitacja po złamaniu kostki jest długim procesem. Czas potrzebny na rehabilitację zależy od wieku pacjenta, jego ogólnego stanu zdrowia oraz rodzaju złamania, które zostało zdiagnozowane.

Po złamaniu kostki otrzymasz środki przeciwbólowe i zostaniesz umieszczony w gipsie lub ortezie, aby podtrzymać kontuzjowaną kostkę podczas jej gojenia. Dopiero kolejnym etapem będzie rehabilitacja ursus, która jest najważniejszą częścią procesu leczenia po złamaniu. Jej celem jest odzyskanie pełnego zakresu ruchu i siły w kostce bez niepotrzebnego obciążania kości lub stawów

Większość osób, które doznały złamania kostki może oczekiwać, że w ciągu sześciu tygodni będą w stanie chodzić bez kul lub buta do chodzenia. Jednak odzyskanie pełnej sprawności ruchowej i siły w kostce i stopie może potrwać nawet do trzech miesięcy.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × pięć =