Sposoby leczenia boreliozy

Borelioza to schorzenie przenoszone przede wszystkim przez kleszcze. Wiele osób nie wie nawet, że ma w sobie bakterie tej choroby. Dopiero swoiste i nieswoiste objawy tego schorzenia zmuszają do wykonania testu, choć ze względu na niecharakterystyczne dolegliwości ten czas może się wydłużyć. Po wykonaniu testów zazwyczaj zlecana jest terapia antybiotykiem. Niestety, nie zawsze jest ona skuteczna, a jej przedłużanie wpływa na organizm bardzo negatywnie. Bywa również, że boreliozę trudno jest wykryć pomimo wykonania testu. Dlatego też warto poznać inne sposoby leczenia boreliozy.

Do sposobów leczenia boreliozy należą różnego rodzaju kuracje. Jednym z nich jest picie naparów z czystka. Należy jednak pamiętać, że skuteczność tego środka została potwierdzona w przypadku jednego gatunku czystka. Chcąc uzyskać efekt koniecznie trzeba użyć czystka kreteńskiego. W celu kuracji boreliozy zaleca się również stosowanie zioła o nazwie szczeć.
Inną metodą pozbycia się z organizmu bakterii boreliozy jest ozonoterapia. W tym celu jednak nie wystarczy zastosować ozonu na zewnątrz. Obecnie poleca się więc kurację znaną jako ozonowanie krwi. Nie tylko pomaga on wtedy bezpośrednio zwalczając bakterie, ale wspomaga również działanie układu odpornościowego organizmu. Ozon podany w odpowiedniej dawce i jako element kuracji nie działa negatywnie na organizm. W terapii boreliozy przy pomocy ozonu stosuje się także wyżej wspomniane zioła, a także kroplówki z witaminą C. W ten sposób możliwe jest uzyskanie pożądanego efektu.

Sprawdź więcej: “ozonoterapia w leczeniu boreliozy”.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + 14 =