Jak oblicza się powierzchnię użytkową mieszkania albo domu?

Powierzchnia użytkowa mieszkania lub domu to dość powszechna norma, którą podaje się w np. podczas sprzedaży nieruchomości. Aby ją poprawnie wyliczyć, trzeba znać jej definicję oraz dokonać właściwych pomiarów. W skład powierzchni użytkowej wchodzą wszystkie pomieszczenia w danym lokalu. Jak więc wyliczyć taką powierzchnię?

Powierzchnia użytkowa w mieszkaniach oraz w domach

Pomiary przemieszczeń muszą być przeprowadzone w sposób prawidłowy, aby określić wiarygodną powierzchnię lokalu. Należy osobno podać wymiary każdego z pomieszczenia i wszystko zsumować. Oblicza się metraż wszystkich pokojów, kuchni, łazienki, ale też nie wolno zapominać holu czy o przedpokoju. Przy wycenie mieszkania często bierze się pod uwagę metraż, to nic innego jak właśnie powierzchnia użytkowa. Wykonując te obliczenia, nie bierze się pod uwagę np. powierzchni, którą zajmują ścianki działowe. Czasami zaliczane są też powierzchnie niezamknięte, to nic innego jak balkony oraz tarasy, które są częścią nieruchomości. Te obiekty wchodzą w obliczenia wg nowych wytycznych. Bardzo ważne jest też prawidłowe zmierzenie wszystkich skosów, które są obecne w lokalu. Prawidłowo wykonane pomiary mogą znacznie wpłynąć na cenę nieruchomości.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − osiemnaście =