Konserwacja motocykla – jak przygotować go na zimę?

Sezon letni jest czasem relaksu i rozrywki ciepłe dni. Koniec sezonu wiosenno – letniego oznacza zwykle również odstawienie motocykla do garażu. Aby cieszyć się jego dobrym stanem na kolejny rok, należy odpowiednio o niego zadbać. Pierwszym krokiem jest ustawienie motocykla na specjalnej podstawce. Następnie należy dokładnie umyć wszystkie elementy. Jeśli odstawimy do garażu brudny pojazd, na wiosnę zabrudzenia mogą okazać się już niemożliwe do usunięcia. Mycie natomiast wcale nie musi być trudne ani uciążliwe. Na rynku dostępny jest szeroki wybór preparatów do czyszczenia pojazdu. Aby nie porysować powierzchni, należy używać miękkiej gąbki, nie oszczędzając wody. Następnie można przystąpić do polerowania jego powierzchni. Wybierając preparat, należy zwrócić szczególną uwagę, czy pasuje on do konkretnego lakieru. Niektóre wyłącznie konserwują powierzchnię, podczas gdy inne wykazują też właściwości polerujące, dzięki czemu usuwają warstwę zmatowiałego lakieru i rysy. Jeśli nie posiadamy wiedzy w tym zakresie warto zapytać sprzedawcę o pomoc w wybraniu konkretnego produktu.

Wymiana części i konserwacja łańcucha

Przed zakończeniem sezonu, warto również sprawdzić, czy wszystkie części motocykla są sprawne i nieuszkodzone. Jeśli potrzebują wymiany, sprawdź ofertę części na tej stronie internetowej: https://www.stolmot.com/SIMSON-KR-SCHWALBE-DUO-c42. Jednocześnie warto pamiętać o wymianie oleju oraz umyciu i nasmarowaniu łańcucha. Są to niezbędne czynności, które należy wykonać przed zakończeniem sezonu. 

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × dwa =