Jak stworzyć przytulną i stylową sypialnie?

Sypialnia to miejsce komfortu i spokoju do którego każdy wraca po ciężkim dniu poza domem. Projektując sypialnie należy skupić się na wygodzie, przestrzeni oraz funkcjonalności – tak aby odpoczynek był jeszcze przyjemniejszy. Przygodę z projektowaniem najczęściej zaczyna się od skompletowania głównych elementów, takich jak łóżko czy garderoba, następnie skupiając się na szafkach nocnych, dekoracjach i akcesoriach. 

Podstawy funkcjonalności

Projektowanie sypialni warto zacząć od wyboru łóżka – jego rozmiaru, umiejscowienia, stylu, a przede wszystkim dobraniu odpowiedniego materacu. Zważając na fakt, że łóżko jest centralnym elementem sypialni, od jego stylu będzie zależał wygląd całego pomieszczenia. Dlatego też, często wybiera się uniwersalny model, gdy nie jest się pewnym dokładnego klimatu pomieszczenia. Ostatnimi czasy jednak na popularności przybrał wystrój eklektyczny, który pozwala bawić się różnymi stylami, łącząc je. Należy pamiętać, aby tak zaprojektować sypialnie żeby czuć się w niej komfortowo i przyjemnie. Kolejnym elementem, w przypadku braku oddzielnego pomieszczenia garderobianego, jest szafa. Nie powinna ona przytłoczyć sypialni, aczkolwiek ważne, aby odpowiadała rozmiarem do indywidualnych potrzeb. 

Dodatki i dekoracje 

Wiadome jest, że diabeł tkwi w szczegółach. Nie bez powodu, gdyż to one nadają oryginalnego klimatu pomieszczeniom. Dzisiejsze trendy nie wyznaczają jednolitej drogi odnośnie stylu pomieszczeń, dlatego należy kierować się zabawą kolorami, teksturami czy kształtami. Do łask powracają meble vintage w połączeniu, na przykład z minimalizmem. Jednym z tego typu akcentów mógłaby być szafka nocna retro, która stanowiłaby równowagę pomiędzy uniwersalnością, a eksperymentowaniem pomiędzy stylami. Wnętrze sypialni można także urozmaicić obrazami, ozdobnymi tekstyliami czy roślinami.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 4 =