Co zrobić, aby nasz dom był bardziej eko?

Jeśli chcemy żyć w zgodzie z naturą i nie zanieczyszczać środowiska naturalnego, musimy zwrócić uwagę na to, jakie rozwiązania stosujemy we własnym domu. Możemy zacząć od wymiany żarówek na energooszczędne czy zainstalowania perlatorów, które pomogą oszczędzać wodę, w kranach. Oczywiście, możemy też przeprowadzić termomodernizację budynku, zbudować przydomową oczyszczalnię ścieków czy zainwestować w panele fotowoltaiczne. Wszystkie z tych rozwiązań są oczywiście bardzo ekologiczne, nie wprowadzimy ich jednak z dnia na dzień. Oprócz drobnych zmian natychmiast możemy też zweryfikować swoje nawyki. Choćby te dotyczące segregacji śmieci.

Racjonalne gospodarowanie odpadami

Segregacja śmieci jest dobra nie tylko dla środowiska, ale i dla naszego portfela. Zgodnie z nowymi przepisami dotyczącymi wywozu śmieci, w urzędzie gminu lub miasta możemy złożyć stosowną deklarację, która obniży nasze opłaty. Żeby segregacja nie była uciążliwym obowiązkiem, musimy postawić na wygodne rozwiązania. Najprostszym sposobem jest zakup stosownych pojemników. Na początku możemy też w ich pobliżu powiesić stosowną rozpiskę, dotyczącą zasad segregowania.

Żeby ułatwić sobie sprawę, możemy też zakupić kolorowe worki na śmieci. Na stronach takich jak https://eko-ludek.pl/Worki-na-smieci-c18 znajdziemy przeróżne torby, nawet te biodegradowalne. Worki BIO są idealne na resztki żywności i odpady organiczne, jeśli pozostałości mają się rozkładać, nie możemy wyrzucać ich przecież w zwykłej folii. Oprócz segregowania musimy też starać się ograniczać ilość produkowanych śmieci. Możemy to zrobić bardzo prosto, choćby poprzez zakup wielorazowych siatek i woreczków na warzywa i owoce.  

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − 1 =