Deska tarasowa – z jakiego drewna?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Deska tarasowa to wspólny termin dla materiału używanego do produkcji desek tarasowych. Istnieje wiele różnych desek tarasowych dostępnych u dostawców drewna i w marketach budowlanych. Najpopularniejsze rodzaje drewna do budowy tarasów to cedr, sekwoja i sosna.

Sekwoja

Jest to jeden z najdroższych drewna na rynku, ale może trwać bardzo długo, tak długo, jak to jest utrzymywane w suchości. Redwood musi być barwione co kilka lat, aby utrzymać go patrząc dobrze. Ma również tendencję do drzazg, więc należy zachować szczególną ostrożność podczas pracy z nim.

Cedr

Cedr to kolejny świetny wybór na zewnętrzne tarasy, ponieważ jest odporny na gnicie i insekty. Deski cedrowe są bardziej miękkie niż sekwoja, ale nadal muszą być traktowane z uszczelniaczem co kilka lat lub tak, aby utrzymać ich wygląd. Można je również pomalować, jeśli chcemy czegoś mniej naturalnego.

Sosna

Sosna jest znacznie tańsza niż cedr lub sekwoja, ale nie będzie trwać prawie tak długo na zewnątrz w mokrej pogody (co zwykle oznacza wszystkie pogody). Sosna ma tendencję do łatwego odpryskiwania i nie ma ładnego wzoru słojów, jak inne rodzaje drewna. Jest bardziej popularna na wewnętrzne tarasy, ponieważ nie wymaga żadnej konserwacji poza okazjonalnym czyszczeniem.

Ipe

Ipe to bardzo gęste drewno twarde pochodzące z Ameryki Południowej, które jest odporne na gnicie i rozkład. Ma czerwono-brązowy kolor i matowe wykończenie, które doskonale wygląda w nowoczesnej architekturze lub w domach rustykalnych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kosmetyki na ratunek suchej skórze twarzy
Kosmetyki na ratunek suchej skórze twarzy
Sporo osób zmaga się na co dzień z nadmiernie przesuszoną skórą twarzy. Wymaga ona przede wszystkim pielęgnacji w postaci optymalnego […]
Jak rozwinąć w dziecku artystyczną wrażliwość?
Jak rozwinąć w dziecku artystyczną wrażliwość?
Mogłoby się wydawać, iż wrażliwość artystyczna u dzieci nie jest konieczna do ich prawidłowego rozwoju. Takie myślenie jednak może nas […]
Jakie jest wyposażenie łazienki?
Jakie jest wyposażenie łazienki?
Łazienki są elementem domu od czasów rzymskich. Łazienki to najważniejsze pomieszczenia w Twoim domu. Są tam, gdzie przygotowujesz się do […]