W jaki sposób możemy chronić ekran w telefonie?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ekran to jedna z najważniejszych części smartfona. Jest to również jedna z najbardziej kruchych części telefonu. Może ulec zarysowaniu, pęknięciu lub uszkodzeniu w inny sposób. Dlatego bardzo ważne jest, aby o niego dbać i chronić go przed uszkodzeniami.

Szkło hartowane

Możesz chronić ekran swojego telefonu za pomocą ochraniacza ekranu ze szkła hartowanego. Te cienkie folie są wykonane z materiału, który jest podobny do szkła używanego w szybach samochodowych i oknach. Dobry protektor ekranu ze szkła hartowanego będzie miał ocenę twardości 9H, co oznacza, że może wytrzymać do 9 ton ciśnienia na cal kwadratowy przed złamaniem.

Szkło hartowane jest również odporne na zarysowania i pęknięcia, dzięki czemu jest to najlepszy rodzaj ochrony dla wyświetlacza telefonu. Niektóre ochraniacze ekranu ze szkła hartowanego są nawet wyposażone w powłokę oleofobową, która zapobiega powstawaniu odcisków palców na wyświetlaczu.

Etui do telefonu

Jeśli martwisz się o zarysowania wyświetlacza telefonu po umieszczeniu go twarzą w dół na twardej powierzchni lub upuszczenie go na beton, to może warto rozważyć zakup etui dla niego pierwszy. Etui zapewniają dodatkową ochronę telefonu przed zarysowaniami i upadkami, ale nie chronią przed pęknięciem, jeśli upuścisz telefon na beton lub coś innego wystarczająco twardego, aby złamać jego odległość upadku z 3 stóp (1 metra).

W razie gdyby to nie pomogło uchronić Twój telefon przed uszkodzeniem, zawsze można się udać do serwisu, który go naprawi, takiego jak np. Refabric.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Technologiczne rozwiązania stosowane w urzędach
Technologiczne rozwiązania stosowane w urzędach
W obecnych czasach nowoczesne rozwiązania technologiczne pojawiają się w każdej dziedzinie życia – również w urzędach, na poczcie czy w […]
Zepsuty samochód – co z nim zrobić?
Zepsuty samochód – co z nim zrobić?
Wszyscy wiemy, że nasze samochody są niezbędne w codziennym życiu. Dzięki nim możemy dojechać do pracy, zrobić zakupy spożywcze i […]
Kiedy wykonuje się nastawianie kręgosłupa?
Kiedy wykonuje się nastawianie kręgosłupa?
Kręgosłup to konstrukcja niezwykle zwarta, która uniemożliwia dostanie się do dysków (tzw. krążków międzykręgowych) ręcznie, bez specjalnego zaparcia o długą […]