W jaki sposób możemy chronić ekran w telefonie?

Ekran to jedna z najważniejszych części smartfona. Jest to również jedna z najbardziej kruchych części telefonu. Może ulec zarysowaniu, pęknięciu lub uszkodzeniu w inny sposób. Dlatego bardzo ważne jest, aby o niego dbać i chronić go przed uszkodzeniami.

Szkło hartowane

Możesz chronić ekran swojego telefonu za pomocą ochraniacza ekranu ze szkła hartowanego. Te cienkie folie są wykonane z materiału, który jest podobny do szkła używanego w szybach samochodowych i oknach. Dobry protektor ekranu ze szkła hartowanego będzie miał ocenę twardości 9H, co oznacza, że może wytrzymać do 9 ton ciśnienia na cal kwadratowy przed złamaniem.

Szkło hartowane jest również odporne na zarysowania i pęknięcia, dzięki czemu jest to najlepszy rodzaj ochrony dla wyświetlacza telefonu. Niektóre ochraniacze ekranu ze szkła hartowanego są nawet wyposażone w powłokę oleofobową, która zapobiega powstawaniu odcisków palców na wyświetlaczu.

Etui do telefonu

Jeśli martwisz się o zarysowania wyświetlacza telefonu po umieszczeniu go twarzą w dół na twardej powierzchni lub upuszczenie go na beton, to może warto rozważyć zakup etui dla niego pierwszy. Etui zapewniają dodatkową ochronę telefonu przed zarysowaniami i upadkami, ale nie chronią przed pęknięciem, jeśli upuścisz telefon na beton lub coś innego wystarczająco twardego, aby złamać jego odległość upadku z 3 stóp (1 metra).

W razie gdyby to nie pomogło uchronić Twój telefon przed uszkodzeniem, zawsze można się udać do serwisu, który go naprawi, takiego jak np. Refabric.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 4 =