Co trzeba regularnie sprawdzać w motorze?

Kiedy tylko temperatury na zewnątrz na to pozwalają, najwyższa pora rozpocząć sezon motocyklowy. Trzeba jednak pamiętać, by jednoślad właściwie do każdej przejażdżki przygotować. Doświadczeni kierowcy doskonale zdają sobie sprawę od czego zacząć przegląd, jednak początkujący – nie mający większego rozeznania – mogą mieć pewne problemy. Aby mieć stuprocentową pewność, że motocykl nie zepsuje się po drodze, warto wziąć pod uwagę kilka wskazówek. Pozwolą uniknąć ryzyka przykrych niespodzianek po drodze oraz sprawdzić stan zakupionego, używanego pojazdu. Od czego zacząć?

Motocyklowy drogowskaz

Po pierwsze należy sprawdzić łańcuch, który powinien być dokładnie wyczyszczony i nasmarowany. Zębatki musza ściśle przylegać, a sam łańcuch nie może być ani zbyt mocno ściśnięty, ani zbyt luźny. Kolejną sprawą są opony. Po intensywnym użytkowaniu, mogą już mieć wyraźne uszkodzenia i przetarcia. Warto też kontrolować poziom ciśnienia. Dlatego konieczne jest regularne sprawdzanie stanu bieżnika, jak i ciśnienia właśnie.

Po trzecie należy weryfikować poprawność działania akumulatora, który może gorzej działać po zimie lub dłuższych przestojach. Specjalne można zamówić na https://gestor.pl/.  Czasami wymaga tylko naładowania, a w innych przypadkach wymiany. Na szczęście akumulatory motocyklowe Wrocław oferuje w wielu sklepach. Na tej check liście muszą się również znaleźć hamulce, bez nich ani rusz. Warto regularnie wymieniać płyn hamulcowy i sprawdzać stan klocków. Równe istotne jest oświetlenie, dzięki któremu każda droga będzie doskonale widoczna.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + 13 =