Jaki lewarek warto kupić?

Jednym z najbardziej przydatnych akcesoriów podczas awarii opony w samochodzie osobowym jest lewarek. Służy on bowiem do bezpiecznego podniesienia całej maszyny w celu wymiany koła, co pozwala na dalszą jazdę. Omawiane urządzenie działa zawsze w oparciu o znajdujący się wewnątrz mechanizm hydrauliczny bądź pneumatyczny. Z niniejszego artykułu dowiemy się, jaki lewarek sprawdzi się najlepiej w codziennym użytkowaniu. 

Możliwości finansowe odgrywają istotną rolę

Od wielu lat największą popularnością cieszy się lewarek samochodowy trapezowy, ponieważ nie kosztuje zbyt wiele (od 20 do 100 zł), a jednocześnie okazuje się bardzo skuteczny. Jego dodatkową zaletą jest bez wątpienia kompaktowa konstrukcja, gwarantująca bardzo łatwe przewożenie w bagażniku auta. Prędkość udźwigu zależy tutaj w ogromnej mierze od siły naszych mięśni. Droższą alternatywę stanowi model hydrauliczny punktowy, zwany potocznie “żabą”. Posiada on cztery zwrotne kółka, dzięki czemu jest bardzo mobilny. Co istotne, za jego pomocą bez problemu podniesiemy pojazd ważący nawet 3 tony. Godny polecenia jest również masywny lewarek słupkowy (stacjonarny), idealnie przystosowany do pracy przy samochodach dostawczych oraz terenowych. Świetnie spisuje się w sytuacji, gdy korzystamy z niego wyłącznie w garażu, warsztacie albo miejscu parkingowym.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − dziesięć =