Wózek niejedno ma imię – ich typy oraz przeznaczenie

Wózki widłowe oraz paletowe znacznie ułatwiają prace transportowe, magazynowe czy logistyczne w wielu obszarach. Warto wiedzieć, że wyróżniamy ich wiele rodzajów. W pierwszej grupie przede wszystkim takie jak: spalinowe (stosowane głównie na otwartych przestrzeniach), gazowe (zasilane gazem LPG), elektryczne (najbardziej popularne, stosowane przede wszystkim w zamkniętych obiektach). Można je również sklasyfikować ze względu na konkretne przeznaczenie. W związku z tym wyróżniamy wózki boczne (stosowane do przewożenia długich towarów), terenowe (użytkowane na wymagających terenach, np. na placach budowy), podnośnikowe (cechujące się dużym zasięgiem i udźwigiem), systemowe (wyposażone w modułowy system budowy, umożliwiający kompletacje), kontenerowe (wyróżniające się dużą ładownością, przeznaczone do transportowania kontenerów, wysokiego składowania (stosowane do magazynowania towarów na dużych wysokościach), skrętne (wykorzystywane do przewożenia towarów w wąskich przestrzeniach), podwieszone (umożliwiają transportowanie ich razem z ładunkiem).

Wózki paletowe

Wśród wózków jezdnych wyróżniamy także paletowe, które mają zwykle charakter ręczny, choć obecnie, w czasach dynamicznie rozwijającej się techniki, dostępne są także wózki paletowe o napędzie elektrycznym. Służą przede wszystkim do przewożenia towarów na krótszych dystansach oraz podnoszenia ich na wysokość nieprzekraczającą 20 cm. Omawiany sprzęt będzie można odszukać w ofercie sklepu online, takiego jak https://agromech.com.pl/.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 2 =