Czym kierować się podczas wyboru OC?

Każdy właściciel samochodu osobowego zarejestrowanego na terenie Polski powinien koniecznie pamiętać o wykupieniu ubezpieczenia OC (odpowiedzialności cywilnej). Ma ono bowiem na celu zrekompensowanie ewentualnych szkód wyrządzonych komuś na skutek spowodowania wypadku albo kolizji w ruchu drogowym. Chodzi tutaj zarówno o zniszczenie mechaniczne drugiego auta, jak i uszczerbek na zdrowiu czy nawet śmierć. Na rynku funkcjonuje wiele firm oferujących omawiane ubezpieczenia, dlatego przy wyborze konkretnego warto wziąć pod uwagę kilka czynników. 

Nie zapomnijmy o zweryfikowaniu opinii w sieci

Decydując się na ubezpieczenie OC, w pierwszej kolejności należy zainteresować się oczywiście wysokością składki. Można ją stosunkowo łatwo wyliczyć za pomocą tego konkretnego kalkulatora internetowego, który znajdziemy na https://wygodnie.pl/ubezpieczenie-oc-ac/kalkulator. Bazuje on na podstawowych informacjach odnośnie samego kierowcy i parametrów technicznych jego pojazdu. Oprócz tego zaleca się zwrócenie szczególnej uwagi na opcje dodatkowe oferowane w pakiecie. Najbardziej pożądana jest ochrona autocasco gwarantująca wypłatę środków finansowych w przypadku uszkodzenia auta z własnej winy, jego kradzieży albo zniszczenia przez żywioł. Przyda się też z pewnością assistance (usługa serwisowo-medyczna), ochrona szyb bądź opon oraz Zielona Karta wymagana podczas podróży po niektórych krajach. Nie zaszkodzi przy okazji zapoznać się z opiniami dotychczasowych klientów na temat danego towarzystwa ubezpieczeniowego. Znajdziemy je bez problemu na branżowych forach internetowych. Pozostałe istotne czynniki to m.in. jakość obsługi okołosprzedażowej czy szybkość odpowiadania na wiadomości e-mail lub oczekiwania na infolinii telefonicznej.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 4 =