Jak należy przechowywać materiał opałowy, w zależności od jego typu?

Prawidłowe magazynowanie materiału opałowego pozwala dłużej utrzymać jego dobre właściwości i zwiększyć efektywność spalania. Zasady przechowywania różnią się jednak nieco w zależności od konkretnego materiału opałowego. Zacznijmy od drewna. Aby obniżyć jego wilgotność, należy pociąć je na mniejsze kawałki i ułożyć w taki sposób, aby zapewnić prawidłową cyrkulację powietrza. Najlepiej sprawdza się dachówkowe ułożenie szczap w stosy, w taki sposób aby pomiędzy warstwami znajdowały się wolne przestrzenie. Gdzie je przechowywać? Po pierwsze miejsce powinno być suche i przewiewne. Po drugie drewno nie powinno mieć kontaktu z wilgotną glebą. Świetnie takie kryteria spełnia zadaszona drewutnia. W okresie jesienno- zimowym można ją nakryć dodatkowo płachtą lub brezentem, zabezpieczając drewno przed wilgocią.

Jak dbać o ekogroszek i olej opałowy?

Ekogroszku nie trzeba suszyć tak jak drewna. Dobry ekogroszek workowany można magazynować w kotłowni w pobliżu pieca, tak aby ograniczyć jego przenoszenie. Większą liczbę worków można przechowywać w drewnianym boksie. Pozostawiając go na zewnątrz, należy jednak pamiętać o zabezpieczeniu go przed dostępem zanieczyszczeń, przede wszystkim patyków i kamieni, które mogłyby później zatkać podajnik kotła. Jak bezpiecznie magazynować olej opałowy? Korzystanie z tego rodzaju opału wymaga przechowywania go w specjalnych zbiornikach naziemnych. Wiele zależy od miejsca, którym dysponujemy. Mniejsza ilość zmieści się w kotłowni. Pozostały zapas można umieścić w garażu, piwnicy czy przyziemiu.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 5 =