Kiedy i od czego zacząć przygotowania do ślubu?

Przygotowania do ślubu nie mogą być przekładane na ostatni moment. Trzeba uwzględnić, że sala weselna może być zarezerwowana nawet na 2 lata z wyprzedzeniem. Trzeba również załatwić sprawy kościelne i pozapraszać osobiście wszystkich gości. Jak rozpocząć przygotowania do ślubu? 

Data ślubu i rezerwacje   

Zanim ustali się datę ślubu to warto zarezerwować wymarzoną salę. Dopiero po niej można załatwiać bardziej szczegółowe formalności. W przypadku ślubu kościelnego należy zapisać się na nauki przedmałżeńskie, a następnie zarezerwować u proboszcza ślubną mszę. Istotne jest załatwienie pierwszych dokumentów (m.in. świadectwa chrztu czy bierzmowania). Zarezerwować z wyprzedzeniem warto też fotografa, kamerzystę, orkiestrę lub DJa. 

Zapraszanie gości 

Po wszystkich niezbędnych rezerwacjach można w końcu zapraszać rodzinę i przyjaciół. Zanim jednak do tego dojdzie trzeba przygotować zaproszenia ślubne. Powinny nie tylko ładnie wyglądać, ale także posiadać jak najwięcej wartościowych informacji np. datę czy adres lokalu. Wszystkie zaproszenia najlepiej rozdać osobiście, jeżdżąc od domu do domu. Zwyczaj ten daje gościom wrażenie, że są bardzo ważni dla pary młodej. To także świetna okazja do opowiedzenia o szczegółach ślubu. 

 

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 5 =