Dlaczego nie warto korzystać z jednorazówek?

Jednorazowe maszynki do golenia są co prawda tanie i łatwo dostępne, ale na tym kończą się ich zalety. Niestety wielu panów pozostaje przy nich na stałe i nawet nie próbuje sprawdzić, jakie korzyści niosą inne rozwiązania. Szczególnie wartym polecenia produktem w tym przypadku są maszynki do golenia na żyletki. Przekonajmy się dlaczego.

Zalety maszynek z wymiennymi ostrzami

Ostrza stosowane w droższych maszynkach są znacznie wyższej jakości. Przekłada się to nie tylko na ich długotrwałość, dzięki czemu trudniej je stępić, ale również tną pewniej i bardziej precyzyjnie. Golenie jest zatem szybsze, a przy tym bezbolesne. Sposób osadzenia ostrzy sprawia, że docierają bliżej skóry, pozostawiając ją gładką. Co ciekawe, wysiłek związany z usuwaniem zarostu jest mniejszy, gdyż odpowiednio wyprofilowana i dociążona rączka sprawia, że nie musimy jej dociskać do twarzy. Można rzec, że maszynka goli sama.

Wymienność ostrzy sprawia zaś, że urządzenie łatwiej utrzymać w czystości. Samo wykonanie też jest solidniejsze, a zatem nie ma ryzyka pęknięcia w dłoni. Droższe egzemplarze są warte swej ceny. Starczają na znacznie dłużej, są wygodniejsze, zapewniają większy komfort i są znacznie bezpieczniejsze.

Dobra maszynka i lepsza higiena – tandem doskonały

Kiedy stosujemy już lepszy produkt do golenia, warto połączyć go z odpowiednim przygotowaniem. Dobre mydło do brody sprawi, że zarost będzie nie tylko znakomicie wyglądał, ale łatwiej też będzie go pielęgnować. Posklejane, tłuste, zawierające resztki naskórka włosy stanowią większe wyzwanie dla ostrzy. Kiedy odpowiednio zadbamy o higienę, z przykrego obowiązku golenie zamieni się w przyjemność.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + jedenaście =