Wyprawka dla niemowlaka – co zakupić jako pierwsze?

Narodziny dziecka to wyjątkowy moment w życiu każdego człowieka i prawdziwa rewolucja dla całej rodziny. Nic dziwnego, że świeżo upieczeni rodzice pragną, by ich pociecha miała dosłownie wszystko,co najlepsze, już od pierwszego dnia. Co zatem powinno znaleźć się w obowiązkowej wyprawce i na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas jej kompletowania?

Bawełna, len, czy może jeszcze coś innego?

Jednym z najważniejszych czynników decydujących o komforcie malucha jest oczywiście materiał, z którego uszyte zostały jego ubranka oraz akcesoria. Przykładem może być niemal niezbędny w pierwszych dniach życia rożek, np. https://bobole.pl/lniane-rozki-dla-niemowlat, który pozwoli dziecku spokojnie zasnąć, a rodzicom komfortowo trzymać malucha podczas karmienia lub wizyt pozostałych członków rodziny. Wykonany z doskonałej jakości lnu nie przyczynia się do powstawania podrażnień ani reakcji alergicznych, zapewniając niemowlęciu jak najlepsze warunki do efektywnego wypoczynku. Ponadto len jest jedną z tych tkanin, które bezproblemowo przepuszczają powietrze, pozwalając skórze oddychać i nie powodują przegrzania.

Warto, by w wyprawce znalazły się również ubranka wykonane z podobnego materiału, czyli z najwyższej klasy bawełny organicznej, posiadającej zbliżone właściwości. Dzięki ich wysokiej miękkości każdy maluch będzie czuć się świetnie zarówno w koszulkach, śpioszkach, jak również bardzo popularnym body. Do wyprawki dobrze dołączyć także czapeczki, spodenki oraz wszelkiego rodzaju akcesoria do łóżeczka.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + jedenaście =