Jakie są rodzaje ekspresów do kawy?

Ekspresy do kawy to zazwyczaj urządzenia elektryczne, które podgrzewają wodę i kapią lub rozpylają ją na zmielone ziarna kawy. Proces ten nazywany jest “parzeniem”. Ekspresy do kawy mogą być tak proste, jak pojedynczy bojler (element grzewczy) i przełącznik, lub mogą być tak złożone, jak ekspres do kawy. Najczęstsze rodzaje ekspresów do kawy to:

Ekspres ciśnieniowy

Jest to najczęściej spotykany typ ekspresu do kawy. Jest on również znany jako ekspres do kawy typu drip, ponieważ wykorzystuje grawitację do filtrowania wody przez filtr i fusy do filiżanki. Jest prosty, łatwy w użyciu, niedrogi i robi dobrą kawę. Ekspres do kawy działa na zasadzie ciśnienia i podciśnienia. Woda jest podgrzewana w komorze i wtłaczana przez filtr do karafki lub filiżanki. Możesz zakupić taki na stronie https://proficafe.pl/ekspresy-do-kawy-melitta.

Ekspres na kapsułki

Jest to stosunkowo nowy rodzaj ekspresu do kawy. Wykorzystuje on jednorazową lub wielokrotnego użytku kapsułkę wypełnioną zmieloną kawą, którą wkłada się do urządzenia. Zaletą tego typu ekspresu jest to, że można używać różnych rodzajów zmielonej kawy i uzyskać świeżo zaparzoną kawę bez konieczności odmierzania wody lub ziaren.

Perkolator

Perkolator to rodzaj ekspresu do kawy, który posiada komorę do przechowywania wody i koszyk z filtrem, w którym znajdują się zmielone ziarna kawy. Woda jest gotowana w dolnej komorze i wtłaczana do góry przez fusy dzięki ciśnieniu pary wodnej wytwarzanej przez gotującą się wodę. Ten typ ekspresu do kawy produkuje mocną kawę z dużą ilością smaku.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × jeden =