Klocki edukacyjne – w jakim wieku są odpowiednie?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rodzice i nauczyciele często zastanawiają się, kiedy dzieci powinny zacząć używać klocków do budowania. Klocki to świetny sposób, aby małe dzieci rozwijały swoje zdolności motoryczne, poznawały kształty i rozmiary oraz ćwiczyły celowe budowanie. Odpowiednio użyte klocki mogą być cennym narzędziem dla rodziców i nauczycieli.

Ale kiedy jest właściwy czas na wprowadzenie klocków?

Klocki są świetne dla dzieci, które jeszcze nie chodzą samodzielnie. Dotyczy to również raczkujących dzieci, którym może spodobać się układanie lub przewracanie wież wykonanych z dużych drewnianych klocków.

Klocki są również świetne dla maluchów, które dopiero zaczynają chodzić. W wieku od jednego do trzech lat większość dzieci spędza większość czasu na czworakach lub raczkując na rękach i kolanach; dlatego zabawa klockami jest często tak popularna na tym etapie rozwoju! Wiele maluchów lubi układać klocki w wieże lub strącać je ponownie – może to pomóc w poprawieniu kontroli motoryki małej w obu rękach. Jest to również dobra praktyka do nauki koordynacji obu rąk podczas wykonywania bardziej złożonych zadań, takich jak zapinanie guzików koszuli lub wiązanie butów w późniejszym okresie życia!

Jakie istnieją rodzaje klocków?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów klocków do układania. Większość zestawów ma różne kształty i rozmiary, od kwadratowych klocków po okrągłe. Niektóre zestawy zawierają nawet litery lub cyfry, dzięki czemu dzieci mogą uczyć się ABC podczas zabawy! Możesz również kupić drewniane klocki lub mozaikę dla dzieci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
O czym warto pamiętać, szukając dobrego fotografa?
O czym warto pamiętać, szukając dobrego fotografa?
Dobry fotograf będzie w stanie uchwycić Twoje produkty w sposób, który czyni je atrakcyjnymi dla Twoich klientów. Będą mogli wydobyć […]
Jak niewielkim kosztem odnowić wystrój salonu?
Jak niewielkim kosztem odnowić wystrój salonu?
Większość z nas marzy o modnym salonie w swoim domu. Z czasem jednak ściany blakną, meble starzeją się, a dodatki […]
Jak zaopatrzyć własną garderobę w eleganckie ubrania?
Jak zaopatrzyć własną garderobę w eleganckie ubrania?
Współcześni panowie z coraz większym zaangażowaniem przyglądają się kanonom męskiej mody, by umiejętnie wybierać poszczególne elementy swojej garderoby. Mężczyźni zajmujący […]