Czy grawerowane produkty są jeszcze modne?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czasem istnieje potrzeba uwiecznienia pewnych ważnych treści. Utrwalanie napisów na metalowych przedmiotach jest sposobem na doskonałą pamiątkę. Niejednokrotnie graweruje się biżuterię, aby obdarowany dodatkowo pamiętał okoliczności jakie towarzyszyły tym pięknym chwilom. Dobrym przykładem jest tutaj grawerowanie obrączek ślubnych czy płytek stanowiących pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej.

Czy sztuka wykonywania napisów w metalu zanika?

Nie, w żadnym wypadku. Ciągle w wielu sytuacjach można spotkać stosowanie grawerunku. Najpowszechniej chyba podczas przygotowania medali i pucharów sportowych. Medal grawerowany z imieniem i nazwiskiem zwycięzcy ma dla niego większą wartość niż pierwszy lepszy puchar ze sklepu, bez okolicznościowego napisu.

Alternatywą są puchary z grawerem. Jeżeli nie ma możliwości zmieszczenia napisu na jego powierzchni, to pozostaje dołączyć zawieszoną na łańcuszku metalową płytkę z napisami. Stanowi to gustowną całość oraz czytelnie prezentuje się w gablotce.

Innym przykładem zastosowania grawerunku są metalowe tablice na furtki i grawerowane tabliczki na drzwi. Spełniają funkcje informacyjne i stanowią stylowy dodatek do wystroju zewnętrznego posesji. Różnorodność materiałów i kroje czcionek mogą utrudnić wybór.

Inne zastosowanie techniki grawerowania to możliwość ozdabiania eleganckich przedmiotów z metalowymi częściami, przeznaczonych na prezenty. Pięknie wygląda markowe pióro ozdobione łacińską sentencją, lub zdaniem zapewniającym o wiecznej pamięci i szacunku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego warto odwiedzić Wrocław?
Dlaczego warto odwiedzić Wrocław?
W Polsce jest bardzo wiele pięknych miast wartych dokładnego zwiedzenia. Jednym z nich jest z pewnością Wrocław, który każdego roku […]
Zbiorniki na deszczówkę, czyli łatwy sposób na zgromadzenie dodatkowego zapasu wody
Zbiorniki na deszczówkę, czyli łatwy sposób na zgromadzenie dodatkowego zapasu wody
Jedno z podstawowych wymagań jakie musi spełniać każdy dom jest stały dostęp do wody. Jeżeli infrastruktura temu sprzyja, dom może […]
Optyk – jakie zadania wykonuje?
Optyk – jakie zadania wykonuje?
Optycy to profesjonaliści, którzy pracują w salonach optycznych, laboratoriach i szpitalach. Dostosowują oni okulary, soczewki kontaktowe i inne urządzenia poprawiające […]