Czy grawerowane produkty są jeszcze modne?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czasem istnieje potrzeba uwiecznienia pewnych ważnych treści. Utrwalanie napisów na metalowych przedmiotach jest sposobem na doskonałą pamiątkę. Niejednokrotnie graweruje się biżuterię, aby obdarowany dodatkowo pamiętał okoliczności jakie towarzyszyły tym pięknym chwilom. Dobrym przykładem jest tutaj grawerowanie obrączek ślubnych czy płytek stanowiących pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej.

Czy sztuka wykonywania napisów w metalu zanika?

Nie, w żadnym wypadku. Ciągle w wielu sytuacjach można spotkać stosowanie grawerunku. Najpowszechniej chyba podczas przygotowania medali i pucharów sportowych. Medal grawerowany z imieniem i nazwiskiem zwycięzcy ma dla niego większą wartość niż pierwszy lepszy puchar ze sklepu, bez okolicznościowego napisu.

Alternatywą są puchary z grawerem. Jeżeli nie ma możliwości zmieszczenia napisu na jego powierzchni, to pozostaje dołączyć zawieszoną na łańcuszku metalową płytkę z napisami. Stanowi to gustowną całość oraz czytelnie prezentuje się w gablotce.

Innym przykładem zastosowania grawerunku są metalowe tablice na furtki i grawerowane tabliczki na drzwi. Spełniają funkcje informacyjne i stanowią stylowy dodatek do wystroju zewnętrznego posesji. Różnorodność materiałów i kroje czcionek mogą utrudnić wybór.

Inne zastosowanie techniki grawerowania to możliwość ozdabiania eleganckich przedmiotów z metalowymi częściami, przeznaczonych na prezenty. Pięknie wygląda markowe pióro ozdobione łacińską sentencją, lub zdaniem zapewniającym o wiecznej pamięci i szacunku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy warto kupić drewniane zabawki?
Czy warto kupić drewniane zabawki?
W sklepach z zabawkami otaczają nas tandetne wyroby chińskie, które w większości są wykonane z nieestetycznego plastiku. Bardzo często są […]
5 pomysłów na modny salon
5 pomysłów na modny salon
Jeżeli interesuje Cię 5 łatwych i szybkich sposobów na modny salon, zapoznaj się z poniższymi propozycjami: 1. Duża przestrzeń Modny […]
Szukamy fotela do salonu
Szukamy fotela do salonu
Umeblowanie pokoju to wyzwanie Zwłaszcza jeżeli robi się to samodzielnie. Potrzebne są do tego kreatywność oraz zmysł, tak by wszystkie […]