Czy istnieją alternatywy dla węgla, stosowane do ogrzania domu na zimę?

Dla wielu osób węgiel kamienny jest jedynym słusznym wyborem w kontekście ogrzewania domu. Takie spojrzenie na sytuację mocno ogranicza możliwości. Już od dawna alternatywne sposoby pozyskiwania energii stały się konkurencyjne cenowo, a jednocześnie znacznie wygodniejsze pod względem stosowania. Jednocześnie lepsze dla środowiska i mniej śmiecące w kotłowni.

Biomasa, czyli pellet i brykiet

Rozwiązanie, które jest intuicyjne, a jednocześnie ciekawe ze względu na szereg zalet. Po pierwsze technologia produkcji sprawia, że jest to materiał o wysokiej wartości opałowej. Jednocześnie nie emituje do atmosfery tyle zanieczyszczeń co węgiel, a ilość produkowanego popiołu jest znikoma. Do tego pellet jest bardzo wygodny w stosowaniu, ponieważ automatyczny podajnik sprawia, że nie musimy podtrzymywać ognia w kotle, a ten zostanie też samoczynnie rozpalony po naciśnięciu odpowiedniego przycisku. Mieszkańcy Olsztyna należą do szczęśliwców, którzy pod adresem https://olsztyn.pellet-robin.pl/ mogą zakupić pellet marki Robin o dobrym stosunku jakości do ceny.

Pompa ciepła

Występują aż 3 typy pomp ciepła, ale ogólnie jest to urządzenie zbliżone działaniem do lodówki, ale z odwróconym obiegiem, co sprawia, że ogrzewa budynek. Do jej działania potrzebny jest prąd, ale technologia sprawia, że efekt cieplny jest kilkukrotnie wyższy niż przy jego bezpośrednim zastosowaniu. Do pracy nie wymaga obsługi, ale posiada problem konieczności dobrego projektu i wykonania. Jest na to mniej odporna niż inne technologie, ale to nadal wartościowa alternatywa dla węgla.

Gaz ziemny

Podstawowa zaleta względem węgla to brak śmiecenia w kotłowni. Druga ważna kwestia to komfort obsługi urządzenia. Wadą jest wyższy koszt samego materiału opałowego. Wydaje się gorszym rozwiązaniem niż pellet czy pompa ciepła, ale to nadal alternatywa względem węgla.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + 16 =