Jak urządzić kuchnię z otwartym salonem?

Kuchnia to pomieszczenie niezwykle ważne w każdym domu. To w nim spędza się znaczną ilość czasu, głównie przyrządzając posiłki, ale również spożywając je razem z rodziną. W zależności od planu na jakim dom został zbudowany, może mieć ona różne oblicza. Najczęściej spotkamy się z kuchnią zamkniętą, a więc odizolowaną od reszty pokoi. Istnieje jednak rozwiązanie, w którym to kuchnia otwarta jest na salon. Jest to opcja niezwykle ciekawa, gdyż pozwala znacznie rozszerzyć dzienną przestrzeń, sprawiając tym samym, że przebywanie w niej będzie jeszcze przyjemniejsze. Aby jednak tak było, kuchnia musi zostać dobrze urządzona. 

Aranżacja kuchni połączonej z salonem

Nie da się ukryć, że kuchnia otwarta na salon powinna być z nim ściśle związania. Dlatego też urządzając ją ważne jest, aby oba te pomieszczenia wyglądały spójnie, a więc były utrzymane w podobnym stylu i kolorystyce. Dobrym rozwiązaniem może być zastosowanie jednolitej posadzki, która będzie praktyczna w każdym z tych miejsc. Nie jest to jednak warunek konieczny, dlatego w tej materii warto zaufać własnemu gustowi.

Najważniejszą kwestią aranżacyjną kuchni z otwartym salonem są meble. To one zajmują najwięcej przestrzeni i w znacznej mierze decydują o jej ostatecznym wyglądzie. Tak naprawdę mogą mieć one różną postać, a zdecydowanie bardziej istotne od samego typu, jest tutaj ich ułożenie. Najczęściej układa się je w kształt litery L, tak aby krótsza część była zwrócona w stronę salonu.

Samo umeblowanie powinno być dobre jakościowo i prezentować przyciągający uwagę styl. Idealne mogą okazać się chociażby meble Piaski, których wybór jest na rynku naprawdę szeroki. Ważne, aby przynajmniej niektóre ich elementy wykończeniowe dobrze komponowały się z tymi użytymi w salonie. Poza tym warto rozważyć wykonanie w takiej kuchni wyspy kuchennej, która uczyni przestrzeń jeszcze ciekawszą. 

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × cztery =