Czym są gzymsy elewacyjne?

Czasem wystarczy tylko subtelnie ozdobić elewację budynku, żeby uzyskać niebanalny efekt. Doskonałym rozwiązaniem jest wykorzystanie gzymsów elewacyjnych. Czym są gzymsy? Jak wyglądają? I jaki rodzaj wybrać? Podpowiadamy?

Gzymsy elewacyjne – co to takiego?

Gzyms to element tzw. sztukaterii elewacyjnej. Jest to dekoracyjna, specjalnie wyprofilowana pozioma listwa, która wystaje poza lico ściany. Gzymsy zwykle zamykają ścianę budynku, w ten sposób tworząc efektowne zakończenie elewacji. Często stosuje się również gzymsy międzypiętrowe, inaczej nazywane działowymi, które dzielą płaszczyznę ściany i akcentują granice między kondygnacjami domu. Ponadto na rynku znajdziemy gzymsy parapetowe, naddrzwiowe i podokienne.

Gzymsy przede wszystkim pełnią funkcję dekoracyjną – nadają budynkowi korzystne proporcje, poprawiają jego wygląd i podkreślają kształty bryły. Dodatkowo zabezpieczają ścianę przed deszczem i zaciekami.

Dlaczego warto wybrać gzymsy styropianowe?

Gzymsy występują najczęściej w formie styropianowych profili, o odpowiedniej twardości, pokrytych specjalną warstwą ochronną. Gzymsy styropianowe są wytrzymałe, lekkie i prezentują się estetycznie i elegancko. Pięknie komponują się ze wszystkimi stylami architektonicznymi i doskonale podkreślają różne bryły budynków. Plusem takich gzymsów jest także atrakcyjna cena. 

Na stronie https://www.styrostyl.pl/gzymsy-elewacyjne-15 znajdziesz gzymsy styropianowe o różnych wielkościach, kształtach i wykończeniach. Propozycją firmy Styro Styl są produkty przeznaczone do stosowania wokół okien i drzwi, jako wykończenie wykuszy, pod parapetem itd. Sprawdź pełną ofertę i wybierz idealny model!

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − 6 =