Czym są gzymsy elewacyjne?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czasem wystarczy tylko subtelnie ozdobić elewację budynku, żeby uzyskać niebanalny efekt. Doskonałym rozwiązaniem jest wykorzystanie gzymsów elewacyjnych. Czym są gzymsy? Jak wyglądają? I jaki rodzaj wybrać? Podpowiadamy?

Gzymsy elewacyjne – co to takiego?

Gzyms to element tzw. sztukaterii elewacyjnej. Jest to dekoracyjna, specjalnie wyprofilowana pozioma listwa, która wystaje poza lico ściany. Gzymsy zwykle zamykają ścianę budynku, w ten sposób tworząc efektowne zakończenie elewacji. Często stosuje się również gzymsy międzypiętrowe, inaczej nazywane działowymi, które dzielą płaszczyznę ściany i akcentują granice między kondygnacjami domu. Ponadto na rynku znajdziemy gzymsy parapetowe, naddrzwiowe i podokienne.

Gzymsy przede wszystkim pełnią funkcję dekoracyjną – nadają budynkowi korzystne proporcje, poprawiają jego wygląd i podkreślają kształty bryły. Dodatkowo zabezpieczają ścianę przed deszczem i zaciekami.

Dlaczego warto wybrać gzymsy styropianowe?

Gzymsy występują najczęściej w formie styropianowych profili, o odpowiedniej twardości, pokrytych specjalną warstwą ochronną. Gzymsy styropianowe są wytrzymałe, lekkie i prezentują się estetycznie i elegancko. Pięknie komponują się ze wszystkimi stylami architektonicznymi i doskonale podkreślają różne bryły budynków. Plusem takich gzymsów jest także atrakcyjna cena. 

Na stronie https://www.styrostyl.pl/gzymsy-elewacyjne-15 znajdziesz gzymsy styropianowe o różnych wielkościach, kształtach i wykończeniach. Propozycją firmy Styro Styl są produkty przeznaczone do stosowania wokół okien i drzwi, jako wykończenie wykuszy, pod parapetem itd. Sprawdź pełną ofertę i wybierz idealny model!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Rozrusznik – jakie są przyczyny awarii
Rozrusznik – jakie są przyczyny awarii
Rozruszniki są niezbędne do tego, aby dostarczyć do silnika spalinowego odpowiednią ilość energii potrzebną do jego uruchomienia. Składają się ona […]
Co to jest terapia EMDR?
Co to jest terapia EMDR?
Zdawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach co rusz słyszy się o kolejnych, eksperymentalnych terapiach w zakresie psychologii. Niektóre […]
Jaki rower kupić dla nastolatka?
Jaki rower kupić dla nastolatka?
Wielu nastolatków pragnie posiadać własny rower, ponieważ umożliwia on aktywne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Przy wyborze konkretnego jednośladu […]